Londone mokslininkai sukūrė naują technologiją, kuri mobiliojo telefono baterijos įkrovimui naudoja foninį garsą, pavyzdžiui, šurmulį krepšinio varžybų metu ar pašnekesius kavinėje.
Jų sukurtas prototipas yra maždaug mobiliojo telefono dydžio. Jis konvertuoja garso vibraciją į elektros energiją naudodamas cinko oksidą.
Leiskite savo saulės elementams „paklausyti“ muzikos
Atliekant naujausius tyrimus, prie universiteto mokslininkų prisidėjo ir mobiliųjų telefonų gamintoja, kompanija„Nokia“. Komanda nusprendė panaudoti pagrindines cinko oksido savybes: suspausta ar ištempta iki nanosiūlų ši medžiaga sukuria aukštą įtampą (konvertuojant judėjimo energiją į elektros energiją).
Nanosiūlai reaguoja į kasdienių garsų sukurtą (pavyzdžiui, mūsų balso) vibraciją. Abiejų siūlų šonuose esantys elektriniai kontaktai tuomet sukuria įtampą ir tokiu būdu įkrauna telefoną.
Žaibiškai pritaikė masinei gamybai
Taip cinko oksidas tolygiai padengia visą siūlo paviršių. Toliau, vietoj tradiciškai naudojamo aukso, jie pritaikė aliuminio foliją. Ir galiausiai, įrenginį pagamino tokio pat dydžio, kaip dauguma mobiliųjų telefonų.
Šiuo metu išradimas generuoja 5 voltų įtampą, kurios pakanka įkrauti telefoną.
„Palaikyti išsikraunančio mobiliojo įrenginio darbą ilgiau, tiesiog surenkant energiją iš aplinkos, yra neįtikėtina idėja! – teigia Karalienės Marijos universiteto fizikos daktaras Joe Briscoe. – Tikimės, kad ši technologija greitai taps plačiai naudojama“.