Maži, bet kanda skaudžiai

Gamtininkas Deividas Makavičius sako, kad „moškės“ yra dvisparniai vabzdžiai, mažos musytės, kurios gali siekti vos 2 mm.

„Moksliškai tai būtų mašalai. Mašalų yra įvairių rūšių, Lietuvoje apie 30. Jie yra skirstomi į dvi grupes: upiniai mašalai ir mažieji. Upiniai kiaušinėlius deda į vandenį, upes, o mažieji – į dirvą. Mažieji yra dar mažesni už upinius mašalus, bet jie net sugeba gerti kitų vabzdžių limfą.

Daugiausiai žmonės susiduria su upiniais mašalais, iš jų 8 rūšys minta žmonių krauju, tačiau tai jie daro kitaip nei uodai. Uodai turi straubliuką, praduria odą ir siurbia kraują, o „moškės“ odą prakanda, todėl ir jaučiame skausmą.

Kadangi žmogaus oda yra storoka, jos ieško kur ji yra plonesnė, pavyzdžiui, už ausų, ten, kur auga plaukai ir pan. Uodai žmogų puola po kelis, o tie mašalai gali pulti ir šimtais“, – kalba gamtininkas.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją