Daugiabučio balkone vilnietė aptiko neįprastą darinį – ant lubų kabojo neaiškus lizdas. Kaip jis ten atsirado ir kas jame gali gyventi moteris nenumanė. Parodžius nuotraukas gamtininkui, jis iškart įvardijo, kam jis priklauso, ir pasakė, kiek tokie radiniai pavojingi.
vabzdžiai
361 straipsnių
Vabzdžiai (lot. Insecta) – nariuotakojų tipo klasė. Tai gausiausia bestuburių gyvūnų klasė; vabzdžiai sudaro apie 90 proc. visų gyvūnų rūšių.
Muitinės pareigūnai sulaikė siuntą iš Meksikos, kurioje buvo gabenami vabzdžiai, įtraukti į pasaulyje nykstančių rūšių sąrašą, praneša Vilniaus teritorinė muitinė.
Vabzdžių specialistai Lietuvoje aptiko jau ketvirtą mūsų šalyje kuprotąją cikadą, praneša Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejus.
Vykstančios klimato, sveikatos ir geopolitinės krizės priverčia atsigręžti į esminius poreikius ir resursus, kurie būtini gyvybei Žemėje klestėti. Viena iš tokių būtinų sąlygų, kurios neišpildžius neišgyventų nei žmogus, nei kiti gyvi sutvėrimai – maisto prieinamumas. Maisto trūkumas, netolygus resu...
Vasara – metas, kuomet kuo daugiau laiko norisi praleisti gamtoje. Šilti saulės spinduliai, ryškiaspalvės gėlės ir gaivus oras – viskas, ko reikia norint atgauti jėgas. Vis tik poilsį neretai sutrikdo nekviesti svečiai – vapsvos ir širšės. Ką daryti, jei norisi iš savo išpuoselėto sodo jas išprašyti...
„Kas čia mūsų flioksus šiltnamyje lanko? Likau nesupratusi“, – stebėjosi Reda, kuri užfiksavo neįprastą gyvūną.
Lietuvoje šie vabzdžiai nebe egzotika, bet vis dar stebina: gamtininkas sako – namo geriau nesinešti (1)
Europiniai maldininkai yra vieni didžiausių vabzdžių Lietuvoje. Sutinkami jie vis dažniau. Gamtininkas pasakė, iš kur jie atsirado mūsų šalyje ir kur galima jų sutikti, bet įspėjo – radę namo nesineškite.
Pastaraisiais dešimtmečiais Europoje grėsmingai padaugėjo pernešėjų platinamų atogrąžų ligų, tokių kaip dengė karštligė, maliarija ir čikungunija. Tam, kad šiame žemyne sparčiai pradėjo daugintis šias ligas pernešantys vabzdžiai, tiesioginės įtakos turi klimatas – šių vabzdžių, pavyzdžiui, uodų ir m...
Atsižvelgus į Lietuvos raudonosios knygos komisijos siūlymą tamsioji vakarinė medunešė bitė įrašyta į Saugomų gyvūnų, augalų ir grybų rūšių sąrašą, kitaip vadinamą Lietuvos raudonąja knyga. Į šį sąrašą įrašytos tik gamtoje (uoksuose ar drevėse) gyvenanti šios bičių rūšies populiacija. Laikomų ir vei...
Socialiniame tinkle „Facebook“ platinamas vaizdo įrašas, kuriame nufilmuoti aplinką naikinantys vabzdžiai, sulaukė itin didelio internautų susidomėjimo. Teigiama, kad fermose užauginami vabzdžiai paleidžiami į laisvę tam, kad nusiaubtų pasėlius ir kitą žmonių turtą. „Melo detektorius“ tai patikrina.
Vienas žinomiausių Lietuvos gamtininkų, rašytojas Selemonas Paltanavičius net pats tiksliai nebežino, kiek knygų yra parašęs – jų skaičius jau artėja prie šimto. Tačiau tyrinėti gamtą ir dalintis žiniomis jam niekada nepabosta. Naujausioje knygoje „Gyvas vabzdžių pasaulis“ jis parodo, kiek daug apie...
Naujausi genomų tyrimai mokslininkams padėjo išsiaiškinti, kodėl iš tikrųjų švyti jonvabaliai: pasirodo, dėl visko gali būti kaltas atsakas į oksidacinį stresą.
Viename Vilniaus mikrorajone gyvenanti vilnietė Aušra spėja, kad kieme girdėjo giedant cikadą. „Esu jas girdėjusi kitose šalyse, garsas labai panašus. Tik ji buvo viena“, – sakė ji. Nors daugelis mano, kad cikados yra tik šiltųjų kraštų gyventojos, gamtininko atsakymas nustebins.
Šeštadienio vakarą naujienų portalo „Kas vyksta Kaune“ skaitytojas pasidalijo vaizdo įrašu iš Laisvės alėjos, kur užfiksavo būriais skraidančius vabzdžius. Kaip teigia, mažos musytės zvimbia visoje Laisvės alėjoje.
Pekino technologijų instituto komanda konstruoja miniatiūrinius vabzdžių pavidalo mechanizmus. Pagaminti egzemplioriai atitinka kiborgo koncepciją. Tai kibernetiniai organizmai – biologinių sistemų ir technologijų sintezės produktai.
Pekino technologijų instituto komanda konstruoja miniatiūrinius vabzdžių pavidalo mechanizmus. Pagaminti egzemplioriai atitinka kiborgo koncepciją. Tai kibernetiniai organizmai – biologinių sistemų ir technologijų sintezės produktai.
Vandens telkiniuose veisiasi iki metro siekiantis parazitas – pamačius jį noras maudytis pradings iškart (2)
Nors vasara be maudynių ežeruose ar jūroje neįsivaizduojama, pamatę tai, kas ten plaukioja kartu, į vandenį nerti norėsite mažiausiai. Vandens telkiniuose gyvena kartais net metrą siekiantys parazitai, kurie išlipa ir į krantą ieškoti savo aukų.
Vasarą buvimą gryname ore ir nuotaiką kėsinasi sugadinti ne tik nenuspėjami orai, bet ir kandantys bei geliantys vabzdžiai. Vaistininkai pastebi, kad šiomis dienomis vis daugiau žmonių į vaistines užsuka ieškodami tepalų, skirtų mažinti niežulį po uodų ar mašalų įkandimų, o kai kuriems prireikia ir ...
Jei pavargote vakarienės metu badyti muses, įšdėliokite namuose šias penkias žoleles ir jos daugiau jūsų nebetrukdys.
Prasidėjusi vasara ir šilti orai vilioja vis daugiau laiko praleisti gamtoje. Tačiau smagų laisvalaikį gryname ore dažnai apkartina šiuo metu suaktyvėję vabzdžiai. Ne tik įkyriai zyziantys, bet ir skaudžiai kandantys kraujasiurbiai sukelia smarkų niežulį, o kai kuriais atvejais net ir stiprias alerg...