Mokslininkai paleido palydovą su penkiais gekonais į kosmosą, siekdami ištirti „nesvarumo būsenos poveikį jų seksualiniam elgesiui“. Visi gyvūnai žuvo. Apie tai informuoja britų portalas dailymail.co.uk
Palydove, paleistame iš Kazachstano teritorijos, buvo ne tik driežų. Jis taip pat gabeno šilkverpio vikšro kiaušinėlius, vaisines muses ir tam tikros rūšies grybus. Visa tai buvo skirta skirtingiems eksperimentams.
Tačiau Rusijos kosmoso agentūra prarado ryšį su palydovu prieš maždaug mėnesį. Ryšys vėl atsinaujino prieš pat palydovui pasiekiant žemę šį pirmadienį.
Driežai mirtinai sušalo
Rusų žurnalistas Anatolijus Zakas stebėjo šį nusileidimą ir socialiniame tinkle „Twitter“ skelbė karščiausias naujienas.
„Foton M4 sėmingai nusileido, - džiūgavo žurnalistas, tačiau vėliau pridėjo ne tokį linksmą pranešimą. „Visi gekonai, kurie buvo Foton palydove – negyvi“, - paskelbė jis.
Biomedicinos problemų instituto (ISTC), kurio iniciatyva ir buvo vykdytas tyrimas, atstovas Rusijos naujienų agentūrai „Itar-Tass“ sakė: „Dar per anksti kalbėti apie driežų žūties priežastis“.
Portalo guardian.co.uk žurnalistai įš misiją vykdžiusių darbuotojų išpešė informaciją, jog driežai žuvo dėl techninio gedimo – sugedo įrenginys, turėjęs užtikrinti tinkamą temperatūrą talpoje, kurioje buvo laikomi gekonai.
Sklando gandai, jog vienintelės kelionę ištvėrė vaisinės musės. Šie vabzdžiai jau JAV mokslininkų pirmą kartą buvo išskraidinti į kosmosą dar 1947-aisiais.
Sovietų sąjungos mokslininkai 1957-aisiais į kosmosą išskraidino laikos veislės šunį. Turbūt nieko nenustebins faktas, jog šuo kelionės metu taip pat nugaišo, tačiau tapo tautos didvyriu.
Po to į kosmosą žmonija išsiuntė kiškius, žiurkes, varles, vapsvas ir netgi vėžlį. Retam iš šių gyvūnų pavyko ištverti tokius eksperimentus.