Visi Lietuvos zoologijos sodo gyvūnai yra gimę nelaisvėje ir nuo mažens susiduria su žmogumi. Išmokę pasitikėti prižiūrėtoju, jie tiki ir zoologijos sodą lankančiais žmonėmis. Gyvūnai yra smalsūs ir mielai ima tai, ką jiems žmogus duoda.
Tarp dažniausiai vaišinamų - aviukas, ožkos ir žirafos
Taip pat gausiai lankytojų šeriamos kamerūninės ožkos ir jų mažyliai, neapeina žmonės netinkamo maisto nepasiūlę beždžionėms, net ruoniui, kuris minta tik žuvimi, meta sausainius ar net žoles.
Dabar Lietuvos zoologijos sode gyvena daugiau kaip 2 000 gyvūnų. Jie atstovauja 207 rūšims. Kiekvienam gyvūnui sudarytas atskiras maisto racionas. Pavyzdžiui, žirafa kasdien gauna 55–66 kg maisto, kurį sudaro šienas (30 kg), morkos (3,5 kg), kombinuotas pašaras žirafoms (2,5 kg), bananai (1,5 kg), žolės ir liucernos granulės, avižiniai dribsniai, sėlenos, sėmenys, malti kukurūzai, svogūnai, bulvės, petražolės, obuoliai ir kt.
Galima ruoniui Kajui mestelti žuvį
Suprasdami žmonių norą kiek įmanoma labiau prisiartinti prie gyvūnų ir norėdami kuo arčiau lankytojų atvesti gyvūnus, kad būtų galima geriau juos apžiūrėti ir stebėti, prižiūrėtojai maistą padeda prie voljerų kraštų. Zoologijos sode taip pat organizuojamas viešas nepavojingų gyvūnų šėrimas. Galima stebėti, kaip šeriami korsakai, meškėnai, lankytojams leidžiama įmesti žuvį ruoniui Kajui, žiūrėti, kaip maistas „slepiamas“ beždžionių voljeruose ir kaip jos ieško skanėstų. Dažnai prie gyvūno voljero nurodyta, kuo jis minta.
Papildomas gyvūnų šėrimas nesveikais produktais ir ypač nevalgomais daiktais sukelia gyvūnams dideles kančias ir skausmus. Gyvūnams nuodinga ar net pražūtinga gali būti ir sodo teritorijoje auganti žolė, susargdinti gali gėlės ar medžių šakelės.