Skaitykite 5braskes.lt naujienas ir savo išmaniajame telefone. Parsisiųsti programėles: „iPhone“; „Android“. Sekite mūsų naujienas ir Facebooke!
Turėdami pinigų jaučiamės svarbesni, saugesni, labiau užtikrinti ir gerbiami. Bet svarbiausia – pinigai mums suteikia laisvės daryti tai, ką iš tiesų norime.
Bet yra kliūčių, kurios žmonėms trukdo sukaupti norimą pinigų sumą ir pajausti visišką finansinę laisvę. Kokių įpročių vertėtų atsisakyti?
1. Savęs gailėjimas
Varguoliai gaili savęs ir mano, kad jiems nelemta būti turtingiems. Kai kas gaili savęs už tai, kad gimė moterimi (nes vyrai turi daugiau galimybių), kai kas gaili savęs dėl didelio svorio (nes liekni žmonės įsidarbina geresnėse darbovietėse), kai kas apverkia savo ūgį, tautybę, odos spalvą, protėvių religiją. Kai kurie žmonės gaili savęs dėl to, kad iki šiol neištekėjo arba nevedė, kiti verkia dėl žiedo ant bevardžio piršto arba dėl skyrybų antspaudo pase, jaunimas savo bėdų ištakas mato nepatyrime, pagyvenę – savo amžiuje.
Kaip manote, jei žmogus gaili savęs dėl tam tikro fakto ir apie tai galvoja dieną naktį, kaip elgsis jį supantys žmonės? Gailėti savęs – tai puikus būdas prisikabinti daug tonų sveriantį inkarą, kuris stabdys jus kelyje į asmeninį vystymąsi ir padės jums likti amžiname skurde. Gailėti savęs – tai pats geriausiais metodas ieškoti prastai apmokamo darbo ir likti apgailėtiname egzistavime.
2. Godumas
Nuolatinė kainos su užrašu „Nuolaida“ ir parduotuvės su užrašu „Išpardavimas“ paieška, nenoras mokėti už savo vaikų gerą išsilavinimą (nes juk jums niekas nepadėjo), siekis priversti savo įmonės darbuotojus dirbti kaip įmanoma daugiau už kiek įmanoma mažesnį atlyginimą – štai akivaizdūs požymiai, kad jums yra būdingas antrasis varguolių įprotis.
Visapusiško taupymo siekis – ne sumanumo ženklas, o indikatorius to, kad jūsų piniginėje yra pajamų ir išlaidų disbalansas, o jūs bandote tai išspręsti neteisingai. Būti turtingu užprogramuotas žmogus yra pasiruošęs sumokėti už daiktus jų tikrąją vertę ir dosniai apdovanoti savo pagalbininkus už darbą – ir to paties tikisi iš kitų.
O derėjimasis turgelyje dėl kiekvieno niekinio lito ir džiūgavimas, kad turite verslininko gyslelę, kelia tik juoką. Negarbinga ir kaulyti nuolaidos ant kiekvieno kampo. Gerbkite kitų talentą, darbą ir laiką.
3. Darbų, kurių nekenčiate, darymas
Agnė nemėgsta plauti indų, tačiau jai niekas nenori padėti. Jonas nemėgsta eiti pasivaikščioti į lauką su šunimi, tačiau tingi pastatyti jam voljerą. Algimantas tiesiog pasiunta, kai yra priverstas sudaryti ketvirčio ataskaitą, tačiau nei vienas iš jo pavaduotojų nesugeba to padaryti. Adelė nekenčia auditoriaus darbo, tačiau tik taip ji gali susimokėti už kreditą, kurį pernai vasarą pasiėmė, kad galėtų nusipirkti mašiną.
Visi šie žmonės yra pasirengę nesėkmėms ir skurdui, o to priežastis – jausmai, kurie kyla dėl būtinybės daryti jiems nemalonius darbus. Išsigelbėjimo nuo trečio varguolio įpročio raktas – daryti ne tai, ką reikia, o tai, kas jums suteikia didžiausią pasitenkinimą. Tik taip jūs pasieksite nuostabių rezultatų!
4. Sėkmės vertinimas pinigais
Varguolis yra įsitikinęs, kad tik pinigai gali jam atnešti džiaugsmą. Tik tam tikra pinigų suma jo banko sąskaitoje gali jam padovanoti galimybę pajusti laimę, nes jis galės įsigyti dizainerio kurtų drabužių, gražią sodybą, kelionių, nepriklausomybę nuo sutuoktinio, tėvų arba išėjimą iš darbo. Tačiau praktika rodo, kad laimė taip ir neateina. Sėkmingas žmogus matuoja laimę vienetais, žymiai reikšmingesniais nei JAV doleriai, litai ar eurai. Kuo būtent – kiekvienas nusprendžia pats.
5. Išlaidos didesnės nei pajamos
Kreditinės kortelės ir besišypsantys bankų darbuotojai su džiaugsmu padės jums atsidurti skolų duobėje. Juk žmogus, nenorintis tapti sėkmingu, nenori suprasti skirtumo tarp naudingo kredito, pasiimto savo verslo vystymui, ir žlugdančios paskolos, skirtos nusipirkti prabangų automobilį arba svajonių namą.
Gyvenimas, kai vis kažką skolinatės, yra neteisingas kelias. Jūs turite galvoti, ką daryti, kad uždirbtumėte pinigų, o ne pasiimti paskolą ir neva prabangiai gyventi, kas mėnesį mokant paskolos dalį ir dar palūkanas.
6. Akimirksnio naudos pasirinkimas
Noras gauti iš karto ir daugiausia – amžina varguolių savybė. Jie nesugeba suprasti, kad pasirinkus darbą solidžioje kompanijoje su vidutiniu atlyginimu, po kelerių metų galima turėti žymiai daugiau, nei tada, jei kreipsite dėmesį tik į tai, kiek gausite po mėnesio. Pasiruošę nesėkmėms studentai sako, kad universitetas tik atima jų laiką, kurį būtų galima išnaudoti „pinigėliams užkalti“.
Koks ydingas ir varguoliškas mąstymas! Visiška trumparegystė.
7. Bambėjimas ir kaltinimas
Gyvenimas sunkus? Tiesiog siaubingas? Aplinkui diskriminacija, korupcija, vagys, kriminalai – jums, normaliam žmogui, nėra kelio į sėkmę? Su visu tuo sutiks kiekvienas potencialus nevykėlis. Vakcina nuo šio įpročio – kūrybiškumas. Suraskite unikalias galimybes kovoti su jus supančio pasaulio blogybėmis ir iš jums nepalankios situacijos išeikite nugalėtojas!
8. Savęs lyginimas su kitais
Petras galvoja, kad jis yra geresnis už savo bendraklasius, nes vienintelis gimnazijos pirmą klasę baigė dešimtukais. Andrius įsitikinęs, kad jis blogesnis už savo draugus, nes vienintelis nedirba vasaros atostogų metu. Jonas nemėgsta savo brolio, nes jis dar neturi tokio prabangaus automobilio, kokį vakar įsigijo pats Jonas. O Agnė nori pasmaugti savo draugę, nes ji turi daugiau gerbėjų.
Visiems šiems žmonėms būdingas puikiai išsivystęs aštuntasis nevykėlio įprotis – siekis lyginti save su kitais žmonėmis. Pagalvokite, ar jums reikalingas šitas įprotis ar geriau neleisti, kad išorinis pasaulis kontroliuotų vidinį?
9. Turtų vertinimas pinigais
Tikrai turtingi žmonės ne tik nutraukia ryšį tarp laimės ir pinigų (atsikratę ketvirtojo varguolių įpročio), tačiau ir perbraukia lygybės ženklą tarp sąskaitos dydžio ir turto sampratos.
Tikrasis turtas – tai sugebėjimas pritraukti pinigus, sukurti juos iš nieko, organizuoti naujas verslo rūšis – ir tada jums nebaisios nei mokesčių inspekcijos su generalinėmis prokuratūromis, nei apiplėšimai arba kreditinių kortelių duomenų vagystės. Tikrai sėkmingas žmogus nepriklauso nuo asmeninio maišelio su auksu apimčių.
10. Atsiribojimas nuo savo šeimos
Puikūs nevykėliai būna tie, kurie atsiriboja nuo savo šeimos, aiškindami tai nenoru jų palaikyti jiems sunkią minutę, paskolinti pinigų, suprasti, pasidalinti įsitikinimais ir panašiai. Jie nesupranta, kad šeima – tai nuostabus vidinio palaikymo šaltinis, į kurį galima kreiptis, kai visose kitose gyvenimo srityse daugiau nebeliko nieko. Tik artimųjų meilė gali padėti atsikelti, kai nelieka jokios vilties...