Apie tai, kaip tinkamai valyti ir grožio procedūroms paruošti odą, pasakoja kosmetikos ir parfumerijos tinklo „Douglas“ grožio ekspertė Jūratė Kurilienė.
„Ne paslaptis, kad viena iš pagrindinių veido odos priežiūros taisyklių yra drėkinimas. Deja, labai dažnai įsigijusios veido kremą nesusimąstome apie tai, kad šis atliktų savo funkciją, pirmiausia tam turime tinkamai paruošti odą. Kasdien ją veikia daugybė neigiamų aplinkos veiksnių, tokių kaip dulkės ir oro užterštumas, kurie susimaišo su natūraliais odos išskiriamais riebalais – sebumu, ir ilgainiui sukelia tokias problemas kaip užsikimšusios poros ar odos papilkėjimas. Tam, kad oda pasisavintų jai reikalingą drėgmę bei kosmetikos priemonių veikliąsias medžiagas, ji visų pirma turi būti švari“, – sako J. Kurilienė.
Pasak jos, veido odos valymui skirtas priemones galima rinktis pagal odos tipą arba atsižvelgiant į tai, kiek makiažo priemonių naudojama. Sausai odai patariama rinktis valantį pienelį, riebiai ir mišriai tinka putojantis prausiklis. Išeitis skubančioms – micelinis vanduo, kuris ne tik nuvalo makiažą ir nešvarumus, bet ir tonizuoja bei drėkina odą. „Tiesa nuvalyti odą vos vieną kartą, pavyzdžiui, vakare nepakanka. Miego metu odoje vyksta regeneracijos procesai bei gaminamas sebumas, todėl po nakties svarbu ją atgaivinti ir tonizuoti, drauge paruošiant odą kitoms kosmetikos ir makiažo priemonėms“, – pastebi grožio ekspertė.
Efektyvesniam odos valymui neretai rekomenduojama rinktis valymą specialiu šepetėliu. Pasak J. Kurilienės, dabar jau galima rinktis ir naudoti namuose pritaikytą odos valymo sistemą. „Šiandien galima rinktis ir įkraunamą veido valymo šepetėlį. Jo besisukanti ir vibruojanti galvutė išvalo giliai porose susikaupusius nešvarumus ir drauge masažuoja odą suaktyvindama jos mikrocirkuliaciją.
Galiausiai, taip išvalyta oda geriau pasisavina reikalingas veikliąsias medžiagas“, – sako grožio ekspertė. Pasak jos, tokią procedūrą galima atlikti kasdien, naudojant pamėgtą veido prausiklį, o jos efektyvumas kur kas didesnis nei įprastai prausiantis rankomis.
Visai kaip ir mūsų organizmas, oda taip pat turi savo imuninę sistemą. Deja, vis didėjantis kenksmingas aplinkos poveikis bei įvairūs toksinai silpnina natūralią odos apsaugą, todėl jos stiprinimui pastaruoju metu yra skiriamas ypatingas dėmesys. Daugėja priemonių, kurios padeda pašalinti odoje besikaupiančius toksinus bei aktyvina odos ląstelių veiklą ir natūralią imuninę sistemą. Pasak ekspertės, jos naudojamos dar prieš įprastą serumą ar drėkinantį kremą, taip sukuriant sąlygas odai geriau pasisavinti įprastų kosmetikos priemonių veikliąsias medžiagas.
Ne mažiau svarbus ir antioksidacinis poveikis. Dėl aplinkos teršalų, nuovargio ar streso odoje besikaupiantys toksinai paveikia ne tik jos išvaizdą, bet ir trukdo odai atsinaujinti. Dėl to siekiant visapusiškai efektyvios odos priežiūros svarbu padėti odai greičiau pašalinti joje susikaupusius toksinus taip atitolinant ir odos senėjimo požymius.
Grožio ekspertė atkreipia dėmesį, kad šiuolaikinių moterų oda kasdien susiduria su daugybe iššūkių – tai ne tik aplinkos užterštumas, bet ir netinkama mityba bei poilsio trūkumas. Visa tai apsunkina odos ląstelių darbą ir šios greičiau sensta. Dėl to tinkamas odos valymas ir paruošimas tolesnėms grožio procedūroms yra vienas svarbiausių odos priežiūros žingsnių.