Ar taip yra iš tikrųjų? O jeigu tos meilužės nėra?
Taip, visokių minčių gali lįsti į galvą, tačiau esmė - nuo galvos dažniausiai ir prasideda pakeliamieji veiksmai. Štai yra nesklandumų darbe - seksas gali ir nedžiuginti. Finansų trūkumas baigia užsmaugti, gresia vyrui bedarbystė ar dar koks velnias - irgi blogai. O jei dar pradeda lįsti užvilkintos ligos - štai ir turime puokštę įvairiausių priežasčių, dėl kurių vyras nenorės (ir negalės) mylėtis.
Kito sijono dairymasis būna tik kaip gelbėjimosi ratas skęstančiajam. Maždaug - o gal žmona nebetraukia? O gal kita sužadins tuos malonius kūno impulsus? Bet dažnai tai būna laikini dalykai (veža naujumas, netikėtumas, medžioklė), o paskui vyro gyvenimo svirtelė ir vėl sunkiai pakyla.
Kokios priežastys (amžius tikrai nieko nereiškia!) trukdo vyrui mėgautis seksu kaip anksčiau?
Uždegiminiai susirgimai
Viena populiariausių priežasčių, dėl kurios vyras gali vengti suartėjimo su mylima moterimi, - šlapimtakių sistemos bei mažojo dubens uždegimas. Jas gali sukelti ir infekcijos, perduodamos lytiniu keliu. Vyrams, kurie yra apie 35 metų amžiaus, skundžiasi chronišku prostatitu, kurį gali sukelti neišgydyta lytiniu keliu plintanti infekcinė liga.
Pavojus ir baisumas tas, jog ši liga vystosi be jokių ypatingų požymių. Sumažėjęs libido - vienas iš simptomų.
Ką daryti? Padės tik vizitas pas daktarą. Jokie vitaminai, dažnesni apsiplovimai ar apatinių keitimai neišgelbės.
Aterosklerozė
Antra paplitusi priežastis, trukdanti vyrui gyventi normalų seksualinį gyvenimą, - kraujagyslių susirgimai - nepakankama kraujo apytaka lytinių organų srityje. Plokštelės ant kraujagyslių sienelių, kaip jau seniai nustatė mokslininkai, susiaurina kraujagyslių skersmenį, o tai sumažina vyro troškimus ir sėkmingą tų troškimų išsipildymą, kitaip tariant, galimybes atlikti lytinį aktą.
Ką daryti? Pertvarkyti dienos režimą ir mitybą. Maistas turėtų būti neriebus. Alkoholis ir rūkymas tik pablogins situaciją, kaip ir fizinio krūvio padidinimas. Taigi - ate, žalingi įpročiai!
Endokrininės sistemos susirgimai
Kodėl vyras nenori sekso ir nusisuka nuo mylimosios, kažką bambėdamas apie nuovargį? Kalta gali būti užslėpta cukrinio diabeto forma. Taip jau nutiko, kad neteisingas gyvenimo būdas, prasta ekologija bei stresai sukelia cukrinį diabetą net ir jauniems žmonėms. Vienas būdingiausių šios ligos požymių - genitalijų kraujagyslių ir nervų veikos sutrikimas. Pasekmė - blogiau paduodamas kraujas, sumažėja lytinio organo jautrumas. Be to, vyras ima vengti artumo, nes nebežino, ar galės pakankamai susijaudinti, ar jaus lytinį potraukį.
Ką daryti? Išsitirkite cukraus kiekį kraujyje, o paskui jau nusiteikite rimtam gydymui.
Medikamentai
Kai kurie vaistai gali sumažinti libido. Tokiems preparatams galima priskirti kraujospūdį reguliuojančius vaistus, antidepresantus, cukraus kiekį organizme mažinančias tabletes, neuroleptikus (psichotropinius vaistus) , trankviliantus (raminančius nervų sistemą).
Ką daryti? Susitaikyti su tuo laikinu laikotarpiu, kuomet gydotės.
Chroniškas nuovargis
Nuvargsta ne tik moterys, bet ir vyrai. Dažniau šis sindromas griebia jaunus vyrus, turinčius tikslą ir darančius karjerą. Pasekmė - pervargimas, persitempimas ir seksualinio aktyvumo sumažėjimas. Tai ne depresija, o apatija: nuobodu poilsiauti, nuobodu mylėtis. Niekas nedžiugina, kažką keisti tingisi ir nėra jokio noro. Toks nuovargis kerta per seksualinį potraukį ir per galimybes. Vyro, kuris pavargo darbe, noras tik vienas - išsimiegoti.
Ką daryti? Perstumkite laiką seksui iš vakaro į rytą. Paprastai tuomet žmogus būna budrus, gali normaliai atlikti lytinį aktą. Pasimylėk, kad kaimynai pavydėtų!
Stresas ir depresija
Dažni stresai gali peraugti į chronišką depresiją ir sumažinti lytinį potraukį. Vyrams, kurie serga depresija, libido sumažėjimas diagnozuojamas 2 kartus dažniau nei tiems, kurie neserga šia liga. Vyrai praranda norą mėgautis seksu, seksas atrodo nereikšmingas, o visas gyvenimas - pilkas ir neįdomus.
Ką daryti? Būtina profesionalo pagalba, nes kitaip situacija tik blogės. Kreiupkitės į psichoterapeutą.