Pradėjus gyventi drauge, dažniausiai barniai kyla dėl namų ruošos darbų pasidalijimo. Todėl draugių kompanijoje dažna pokalbių tema - kaip vyrą priversti tvarkytis?

Verta atkreipti dėmesį į žodį PRIVERSTI. Kai verčiama, atsiranda noras priešintis, nepasitenkinimas. Tvarkytis vyrą galėjo versti jo mama, o tu esi jo mylima moteris, kuri nesiekia tapti vyro aukle. Jei bandai vyrą priversti kažką atlikti, jis išmoksta negirdėti, praleisti pro ausis.

Kaip ir daugumoje situacijų, dalijantis namų ruošos darbus svarbiausia - komunikacija. Ji turi būti sklandi, aiški ir atvira, juk, kaip žinome, vyrai mūsų minčių neskaito ir užuominų nesupranta. Tinkamai paaiškinta problema padės vyrui suvokti, kad jo pagalba tikrai reikalinga.

Štai keletas specialių rekomendacijų, kaip su vyrais kalbėtis apie namų ruošos darbus.

Aiškiai ir tinkamai pristatykite problemą

Nebūk naivi, ir negalvok, kad vyrai moka skaityti mintis ar suprasti užmuominas. Visada atvirai ir ramiai pasakyk vyrui, ko iš jo tikiesi, ką jis daro negerai. Svarbiausia tai daryti geranoriškai, švelniai, paskatinant bučiniu jo mąstymo procesui pagerinti. Venkite kritiškų nuosprendžių: "Tu niekada man nepadedi! Tu amžinai viską sujauki!". Tokie žodžiai privers vyrą jausti pyktį, o ne norą tvarkytis. Pristatykite darbą kaip problemą, tačiau atminkite: ne vyras, vengiantis atlikti darba yra problema, o darbas, kurį reikia atlikti. Taigi, vyras, nenešantis šiukšlių, nėra problema, susikaupusios šiukšlės yra problema, kurią jis/jūs turėtų išspręsti.

Namų ruoša - bendras rūpestis

Nereikia vyro auklėti tvarkyti namus, tam, kad pati ant sofos drybsotum. Tai prie gero neprives. Padėk jam suvokti, kad tai judviejų problema, kuri bendradarbiaujant išsprendžiama lengviau ir greičiau. Mes su vyru namus visuomet tvarkomės drauge. Tai daryti kartu pradėjome po to, kai po varginančios dienos tvarkant namus, ruošiant pietus ir skalbiant, vyras pradėjo glaustytis šalia. Užsinorėjo brangusis medučio pakopinėti, o aš visa suplukusi pasakiau, kad iš manęs lovoje jokios naudos nebus, kojas, rankas skauda - gulėsiu kaip malka. Vyras taip susirūpino mano savijauta, kad pasisiūlė kitą kartą padėti kartu kuopti namus. Už tokį nuoširdų pažadą aš naktį atsidėkojau avansu (tokie mainai vyksta, tik ne visos moterys atvirai prisipžįsta). Svarbiausia, kad vyras suprastų, jog darydami darbus kartu, greičiau juos padarysite ir liks daugiau laiko bei energijos pramogoms.

Nesielk su vyru taip, kaip nenorėtum, kad su tavimi elgtųsi!

Pripažinkime, tikrai nesitvarkome namų, kai rodo mūsų mėgstamą serialą ar filmą. Todėl neversk vyro tvarkytis tuo metu, kai transliuojamos krepšinio ar futbolo rungtynės. Nepradėkite atskiro pokalbio apie namų ruošą, verčiau įtraukite darbų aptarimą tarp kasdienių reikalų aptarimo.

Jei pasikviesite jį ilgam pokalbiui, jūsų vyras pamanys, kad tai bus eilinis santykių aiškinimasis, ir tu vėl verkšlensi, koks jis blogas. Jis iškart pasirengs gynybai ir ginčui. Todėl ryte, kai geriate kavą, užsimink, kad šiandien reiktų pakabinti lentyną. Jei pamirš, nepradėk kelti scenų, tai ne į naudą nei tavo, nei jo nervų sistemai. Kai ištaikysi momentą, kuomet jis neužsiėmęs, pasikviesk jį į kambarį, kuriame nori kabinti lentyną, ir pradėk tartis, ant kurios sienos ji geriausiai atrodytų. Žinoma, tu jau esi viską nusprendusi ir apgalvojusi, tačiau toks įtraukimas į žaidimą vyrui primins, jog lentynos pakabinimas jau buvo apkalbėtas. O nusprendus, kur ją kabinti, jis iš inercijos kaip mat viską sutvarkys.Tikėkimės :)

Nekritikuokite jo gebėjimų tvarkytis

Daugumai vyrų, kuriems namų ruoša yra gana svetimas dalykas, nemoka visko skrupulingai atlikti. Pagirkite tai, ką jis daro gerai ir pamirškite, ko jis nepadaro. Jei matai, kad jis išplovė grindis palikdamas dėmių, negėdink jo. Nesitikėkite didelių permainų išsyk. Draugiškai užsimink, kad kitą kartą išbandytų naują grindų ploviklį, kuris padės geriau išplauti visus purvus. Ir net jei plaudamas indus jis sunaudoja daugiau vandens ir indų ploviklio, nekritikuok. Juk jau kelis šimtus metų iš vyrų buvo nesitikima pagalbos namų ūkyje, tuo tarpu mes gyvename jau dvidešimt pirmajame amžiuje su jo naujomis taisyklėmis, prie kurių vyriškiams reikia padėti prisitaikyti. Tokia tiesa.

Nuotr. Shutterstock