Binghamtono universiteto (JAV) specialistai tvirtina, kad aptiko „paleistuvystės geną".

Specialistai pareiškė, kad polinkis į neištikimybę ir dažnas partnerių keitimas glūdi žmogaus genetikoje. Genetikai tvirtina, kad polinkis į neištikimybę ir poligamiją yra „įdiegiamas" dar motinos pilve.

Laimingi ir mylimi mes norime būti visada. Jei anksčiau žmonės ieškojo vienas kito, remdamiesi intuicija ir jausmais, tai dabar dar prisidės ir mokslo pasiūlytas būdas, kaip surasti idealų partnerį ir sukurti idealius santykius. Mokslininkai sukūrė DNR testą, padedantį įsimylėjėliams suprasti, ar jie vienas kitam tinka ir ar bus kartu varge bei džiaugsme.

Partnerių suderinamumo testą pagal DNR analizę sukūrė šveicarų kompanija „GenePartner". JAV tokia paslauga kol kas kainuoja nemažai  249 JAV dolerius (637 litus), o norinčių  begalė. Mokslininkai žada, kad po tam tikro laiko toks testas bus įkandamas bet kam ir įsitvirtins mūsų gyvenime kaip, pavyzdžiui, nėštumo ir ovuliacijos testai.

Testas atliekamas taip: pora, norinti patikrinti savo suderinamumą, sutinka, kad būtų paimtas mėginys iš burnos  vidinio skruosto paviršiaus. Pavyzdžiai keliauja į kompaniją, kuri atlikusi tyrimus, išsiunčia besikreipusiems įsimylėjėliams slaptažodį nuo jų asmeninio puslapio kompanijos internetinėje svetainėje, kurioje yra saugomi testo rezultatai. Kaip praneša mokslininkai, pirmiausia jie tikrina partnerių suderinamumą pagal žmogiškus leukocitų antigenus.

Kompanija „GenePartner" bendradarbiauja su begale tarptautinių pažinčių internetinių portalų, kuriuose žmonės pagal DNR analizę ieško idealių partnerių santuokai ir šeimos kūrimui. Pirmieji tokia paslauga, kuri, reikia pastebėti, nėra labai pigi, gali pasinaudoti JAV ir Vakarų Europos šalių gyventojai. Registracija DNR pažinčių internetiniame portale kainuoja apie 2000 JAV dolerių (5118 litų), o pats paprasčiausias DNR tyrimas kainuoja 100 JAV dolerių (256 litus).

Naujas požiūris yra pagrįstas tyrimais, kuriuose sakoma, kad geriausios sutuoktinių poros tos, kurių DNR rezultatai yra mažiausiai panašūs (labai panašu į priešybių teoriją  kuo skirtingesni, tuo geriau). Be to, mokslininkai mano, kad joms gimsta sveikiausi ir intelektualiausi vaikai.

Taigi, pasak specialistų išvadų, ištikimieji ir mergišiai nėra tėvų auklėjimo rezultatas, o paprasčiausiai klauso gamtos šauksmo, įdiegto su genais. Gali būti, kad artimiausiu metu pavyks sužinoti, ar jūsų sutuoktinis bus jums neištikimas, verta tik pasidaryti genetinius tyrimus. Nenuostabu, kad pragmatiškieji europiečiai, kurių tikslas sukurti šeimą, yra pasiryžę mokėti daug pinigų, kad tik iš anksto apskaičiuotų santuokos ilgaamžiškumą, protingų ir talentingų vaikų gimimą bei apsisaugotų nuo santuokinės neištikimybės.

Be to, mokslininkai apskaičiavo, kiek reikia išgyventi drauge, kad sutuoktiniai prisipažintų, jog yra visiškai laimingi. Mokslininkai iš Didžiosios Britanijos įvardijo tikslią laiko trukmę, per kurią šeimoje įsiviešpatauja visiška harmonija ir santuokos idilė.

Laimė į namus ateina po dvejų metų vienuolikos mėnesių ir aštuonių dienų  būtent tiek laiko reikia sutuoktiniams, kad susitaikytų su juos erzinančiais antrųjų pusių įpročiais. Šie duomenys buvo gauti apklausus keturis tūkstančius britų.

Maždaug tuo pat metu šeimyninės poros apsisprendžia dėl tikslių ateities planų. O po dvejų metų ir keturių mėnesių seksualinis sutuoktinių gyvenimas tampa kaip niekada harmoningas.Iki šio laiko partneriai visiškai prisitaiko vienas prie kito ir patiria maksimalų pasitenkinimą seksu.

Beje, neseniai mokslininkai išsiaiškino, kad per 15 pokalbio minučių su įsimylėjusia pora galima nustatyti tikslią jų šeimyninės sąjungos diagnozę.