Internetinio knygyno www.knyguklubas.lt komanda kalbina Naglį Šuliją apie jo sudarytą ir išleistą „Astrologinį kalendorių“.
– Nagli, Jūs – meteorologas ir astrologas. Ar įmanoma šias sritis suderinti? O gal jos tarpusavyje net labai susijusios?
– Esu baigęs VU Gamtos fakultetą ir esu profesionalus meteorologas, tik dirbu žiniasklaidoje. Dėl savo išsilavinimo ir darbo pobūdžio daug metų galvojau, kad šios disciplinos suderinamos nėra ir negali būti – juk Zodiako rate nei hektopaskaliai, nei metrai per sekundę nėra pažymėti. Visgi, prieš kelerius metus kai kurie Klaudijaus Ptolemėjaus darbai pakišo mintį, kad į meteorologiją galima pažvelgti ir kitaip. Nuo tada ryšys tarp astrologijos ir meteorologijos darosi vis aiškesnis ir vis tvirtesnis. Tarkime, dabar aš jau matau, kad astrologija puikiai pritaikoma sezoninėse orų prognozėse.
– Savo naujajame 2020 metų kalendoriuje rašote, kad jį kūrėte tarsi sau. Ar Jūs pats kasdienę veiklą planuojate atsižvelgdamas į tai, kaip tuo metu išsidėstę dangaus kūnai?
– Ir taip, ir ne. Bene pirmoji rimta pamoka, kurią gavau pradėjęs domėtis astrologija, skamba taip: „jeigu kepdamas kiaušinienę kiaušinį muši ne į keptuvės kraštą, o į jos kotą, joks horoskopas nepadės“. Astrologija man yra ne vietoje, o į pagalbą. Tikiuosi, taip bus ir kalendoriaus naudotojams.
– Mėnulis – bene ryškiausias dangaus kūnas, lemiantis kasdienį mūsų gyvenimą. Ar tikrai mėnulio fazės daro įtaką mūsų elgsenai? O gal tai tik visuomenėje sklandantis mitas?
– Astrologas gali turėti pagundą įžvelgti daugiau, nei yra iš tiesų. Dėl to siūlyčiau paklausti per Pilnatį budinčio policininko, patronažinės sesers arba taksisto – jų atsakymas bus mažiau šališkas.
– Žvelgiant bendrai – kuris mėnuo 2020 metais bus sėkmingiausias?
– Sėkmingiausias kam? Statyti namą, nutraukti netinkamą emocinį ryšį, tapyti paveikslą, prekiauti ar kautis dėl teisingumo teisme? Laikas palankus vienai veiklai gali būti menkai tinkamas kitai. Tikiuosi, kad kalendorius padės atsirinkti.
– Grįžtame prie Jūsų kalendoriaus – ar jį lengvai supras eilinis žmogus, neturintis nieko bendro su astrologija?
– Aš tikiuosi. Kita vertus taip, aš suprantu, kad jis nėra paprastas „kaip trys kapeikos“, jis reikalauja tam tikros pastangos – atidesnio stebėjimo, pagalvojimo. Vėlgi, galiu pasakyti, kad štai taip į laiką pažvelgta Lietuvoje dar nebuvo, todėl aš tikiuosi ir atgalinės reakcijos – komentarų, pastabų, kurie padės kurti sekantį, jau 2021 metų kalendorių. Tiesą sakant, kalendorius dar nepasirodė knygynuose, o produktyvių pastebėjimų jau yra.
– Kuo Jūsų kalendorius kitoks nei kiti kalendoriai?
– Savo elementais, sudedamosiomis dalimis. Iki šiol dar nemačiau kalendoriaus, kuriame būtų pažymėtas laikas, kai Mėnulis yra be kurso – čia jis yra. Be to, šiame kalendoriuje akcentuojamos ne vadinamosios Mėnulio dienos, kurių aprašymo aš nerandu jokiuose tolimesnės ar artimesnės praeities astrologų raštuose, o jo kelias per Zodiako ženklus. Taip pat pasistengiau atspindėti ir planetų sąveiką – kai kada ji gali būti svarbesnė už bet kokią Mėnulio įtaką.
– Ko palinkėtumėte skaitytojams?
– Turbūt ramaus stebėjimo. Kalendorius kurtas taip, kad padėtų stebėti laiką ir gyvenimo reiškinius. Mat kai ką nors kurį laiką stebi, išvados atsiranda tarsi pačios. Ir jos būna pačios vertingiausios.