Tabata treniruotė, nepatikėsite, tetrunka vos 4 minutes! Pratimus atlikti galite tiesiog namuose. Treniruotė yra paremta tam tikrais intervalais atliekamų pratimų seka: viena pratimų serija sudaro 20 sekundžių, tada 10 sekundžių – poilsis, iš viso atliekamos 8 tokios serijos.

Tabatos tikslas – atlikti kuo daugiau teisingų pratimų vienos serijos metu. Svarbiausia yra išlaikyti 20-ies sekundžių sporto ir 10-ies sekundžių poilsio santykį. Jeigu treniruotės pabaigoje pristingate jėgų, nepersistenkite – atlikite tiek pratimų, kiek pajėgiate.

Aerobikos instruktorės Sabinos Ščerbakovos komentaras

Tai išties specifinė, sparti treniruotė ištvermei ir jėgai ugdyti, tačiau jos sudėtingumą bei serijų kiekį (sumažinti jas arba padidinti) galima pasirinkti pagal individualų poreikį, pajėgumą ir pasiruošimą. Pratimų pobūdis ir intensyvumas bei užsiėmimų dažnumas priklauso nuo to, ko apskritai šia treniruote siekiama: numesti svorio, padailinti kūno linijas, sustiprinti konkrečius raumenis ar tiesiog pajudėti, būti fiziškai aktyviam.

Todėl ir sportuojantieji skirstomi į kelias – pradedančiųjų, vidutiniųjų ir pažengusiųjų – grupes. Užsiimti šia treniruote gali ir anksčiau aktyviai nesportavę žmonės, tik tuomet svarbu pradėti nuo mažų krūvių ir juos didinti pamažu. Šis patarimas galioja ir vyresnio amžiaus žmonėms, kurie, pagal pajėgumą, irgi gali puikiai įvaldyti tabatą. Pradedančiajam visiškai pakaks vienos tokios treniruotės per savaitę, optimalus jų kiekis – du ar trys kartai.

Tabatos metodas tinka praktiškai bet kokiam pratimui. Pavyzdžiui, pradedantieji gali pasirinkti paprastus įtūpstus arba atsispaudimus, daryti tik keturias pratimų serijas. Be abejo, naudos bus daugiau, jei įjungsite kuo daugiau raumenų. Tad vėliau įtūpsto pratimą galima paįvairinti, tarkim, rankų mostais. Dar vėlėliau – atlikti serijas jungiant kelis skirtingus pratimus. Tačiau to daryti pradedantieji neturėtų skubėti.

Prieš pradedant treniruotis vertėtų pasikonsultuoti su specialistu. Jis išmokys, kaip taisyklingai atlikti pratimus, patars, kurie iš jų konkrečiu atveju bus efektyviausi. Juk netinkamai sportuojant ne tik naudos bus mažai, bet galima sau ir pakenkti. Verta prisiminti, kad geriau jau vienas taisyklingas pratimas nei dvidešimt prastų. Reikėtų nepamiršti ir medicininio patikrinimo, ypač jei norima sportuoti intensyviai ir siekti aukštesnio lygio.