Krioterapija – tai medicininis metodas, naudojamas tam tikroms ligoms gydyti naudojant šaltį. Mūsų organizmas geba atsispirti žemai temperatūrai, nors tai ir nėra labai malonus procesas. Minėdamas žemą temperatūrą, turiu omenyje temperatūrą, lėtai artėjančią prie neigiamos. Kai kurie žmonės ramių ramiausiai maudosi eketėse, kai lauke būna stiprus minusas. Minėti žmonės – tai ne kažkokie „supermenai”, bet paprasti žmonės, kurie pasirenka šiek tiek ekstremalesnį grūdinimosi metodą.
Ką duoda ledinės maudynės: sumažėja rizika susirgti peršalimo ligomis, padidėja atsparumas šalčiui, pagerėja nuotaika, padidėja pasitikėjimas savimi.
Procedūros lediniame vandenyje padeda išgydyti kai kurias ligas: radikulitą, hipertoniją, hipotoniją, cukraligę (diabetas), skrandžio ir žarnyno ligas bei daugelį kitų. O pats geriausias dalykas, kaip atlygis po tos dienos maudynių - geros nuotaikos užtaisas net kelioms dienoms.
Šis hormonas, kaip žinome, sumažina mūsų jautrumą skausmui, paspartina pulsą ir aktyvuoja mūsų „šildymo sistemą“. Vieną – dvi minutes būnant eketėje tikrai nesušąlama, o išlindus iš eketės pajuntamas vidinis karštis ir pasitenkinimas. Tokiu būdu grūdiname savo organizmą, treniruojam imuninę sistemą, termoreguliaciją ir mokomės teigiamai išgyventi stresą.
Perspėjimas: kiekvienas naudingas dalykas turi ir kitą pusę.
Sergant lėtinėmis ligomis ar esant padidėjusiai kūno temperatūrai nepatartina eiti į šaltą vandenį. Minėtais atvejais jūsų organizmo jautrumas jau yra padidėjęs, todėl toks iššūkis organizmui gali būti per didelis. Tokiu atveju geriau išsimaudyti šiltoje vonioje, kad organizmas atsipalaiduotų ir pailsėtų. Tokie iššūkiai yra rekomenduojami tik pasitarus su savo šeimos gydytoju ar kitu šio reikalo specialistu.
Be to, jeigu būsite lediniame vandenyje per ilgai, galite lengvai persišaldyti.
Nuo ko pradėti?
Geriausia atsikėlus ryte, kai organizmas yra dar sušilęs nuo šiltos lovos, nueiti į šaltą dušą, vandenį vėsinant palaipsniui. Grūdintis rekomenduotina kiekvieną dieną po vieną kartą. Tai stiprina nervus bei padeda pasiruošti būsimam tikram šalčiui.
Prieš šokant į ledinį vandenį būtina apšildyti raumenis. Geriausia būtų pasirinkti nelabai šaltą, nevėjuotą ir neapsiniaukusią dieną - apie 9 - 12 laipsnių šalčio. Prieš maudynes reiktų lengvai prabėgti 10-15 minučių, tiek, kad sušiltų raumenų sistema, bet kūnas nepradėtų vėsintis pats nuo prakaito.
Po lengvo apšilimo apsiplaukite rankas, krūtinę, kojas ir ramiai, nusiteikę panerkite į vandenį iki kaklo, neleiskite šokui užvaldyti jūsų kvėpavimo ir kvėpuokite ramiai. Negaliu garantuoti, kad minėtą akimirką jūs būsite labai jau laimingi, bet po pusvalandžio jau būsite kupini gerų emocijų.
Tapk DELFI Gyvenimo draugu „Facebook“ ir sek naujienas ant savo sienos!