Medaus masažo nauda
Masažas naudojant medų leidžia biologiškai aktyvioms medžiagoms prasiskverbti į gilius odos sluoksnius ir paveikti receptorius. Taip paleidžiamos refleksinės reakcijos. Šiame procese suintensyvėja kraujotaka ir padidėja bendras organizmo tonusas.
Su medumi galima atlikti ir bendrą sveikatinantį masažą, ir atskirų zonų – veido, nugaros, pilvo srities, klubų ir sėdmenų – masažą. Jeigu medumi masažuosite kaklo sritį, tai garantuotai pagerins plaučių veiklą.
Masažuojant kaktą, suintensyvėja plonųjų žarnų darbas, o štai nosies masažas turės teigiamos įtakos širdies veiklai. Jeigu reikia stabilizuoti urogenitalinę sistemą, masažuokite smakrą.
Be to, masažuojant medumi pašalinamos negyvos odos ląstelės, toksinai ir šlakai, pagerėja jos tonusas. Jau po dviejų-trijų procedūrų pajausite pagerėjusią savijautą, jūsų oda taps lygi ir įgaus pavydėtino minkštumo.
Medumi masažuojant visą kūną, galima atsikratyti celiulito ir riebalų sankaupų, taigi vos po kelių tokių masažų galėsite pasigirti tvirtesniais raumenimis ir dailiomis kūno linijomis. Bendras kūno masažas padės ne tik atsikratyti daugybės ligų, bet ir pagerins miegą, suaktyvins smegenų veiklą, sumažins per didelį kraujo spaudimą, sustiprins imunitetą ir pagerins organizmo atsparumą daugeliui infekcijų.
Kada negalima daryti medaus masažo
Jeigu nesate alergiški medui ir nėra jokių kontraindikacijų šiam gydomajam produktui, tai dešimt ar penkiolika medaus masažo seansų, atliekamų kas antrą dieną, jums tikrai suteiks daug naudos.
Vis dėlto turite atsisakyti medaus masažo, jeigu sergate astma, yra sutrikęs kraujo krešumas, ant odos yra pūlingų darinių ar sergate skydliaukės ligomis.
Veido medaus masažo technika
Kad galėtumėte atlikti medaus masažą, teks šiek tiek pasiruošti. Pamirškite klasikiniame masaže taikomus metodus – čia nereikia odos glostyti, žnaibyti ar stipriai masažuoti. Svarbiausia – tiesiog lengvai spausti.
1. Odą nuvalykite bet kokia jums tinkančia kosmetikos priemone.
2. Medų plonai užtepkite ant odos ir palikite 5-10 minučių. Galima naudoti ir skystą, ir jau spėjusį susicukruoti medų.
3. Po dešimties minučių visas nesusigėręs medus parodys jums problemines odos zonas (kur susikaupę šlakai, sumažėjęs tonusas).
Skirkite joms ypatingą dėmesį.
4. Odą nestipriai spauskite pirštų pagalvėlėmis, lyg norėtumėte jas priklijuoti, o paskui taip pat lengvai atleiskite nuo veido odos. Tokiais judesiais paskatinsite šlakų ir toksinų išsiskyrimą, pagerinsite odos maitinimą ląstelių lygmenyje.
5. Tęskite masažą 10-15 minučių.
6. Medaus likučius nuplaukite drungnu ar šiltu vandeniu.
Medaus masažas prieš celiulitą
Iš pradžių atlikite kūno odos šveitimo procedūrą. Toliau atlikite masažą prieš celiulitą vienu iš dviejų žemiau pateiktų būdų:
1. Paimkite nedidelį kiekį medaus, tepkite jį ant probleminių zonų ir, neatitraukdami rankų, trinkite jas pagal laikrodžio rodyklę. Po tokio masažo jūsų oda gali šiek tiek „degti“ – tai visiškai normalu. Tai reiškia, kad riebalinių ląstelių naikinimo procesas prasidėjo. Nesusigėrusį medų nuplaukite šiltu vandeniu.
2. Problemines zonas padenkite medumi lengvais plekšnojančiais judesiais, taip pamažu jį įtrindami į odą. Kai medus sutirštės, taktiką pakeiskite. Dabar delnus tvirtai prispauskite prie kūno ir staiga juos „atplėškite“.
Nebūtina tai daryti visa ranka, galima tik pirštais. Viską darykite vis greičiau. Kai pajusite skausmą, procedūrą baikite. Vienai kūno vietai skirkite ne daugiau penkiolikos minučių. Kai masažą baigsite, likusį medų nuvalykite karštu drėgnu rankšluosčiu.
Jeigu procedūros metu pajutote perštėjimą ar kokius nors kitokius nemalonius pojūčius, arba jūsų oda paraudo, iškart nutraukite masažą – šie simptomai byloja apie individualų tokio masažo netoleravimą.