Tačiau tiesa ta, kad natūralus daugumos moterų kvapas yra normalus. Makštis neturi kvepėti kaip gėlių pieva ar purškiamas moteriškas dezodorantas, rašoma blogs.webmd.com.

Kodėl makštis skleidžia kvapą?

Makšties terpė yra tobulai subalansuota ekosistema, kurią sudaro skystis (išskyros) ir bakterijos, palaikančios sveiką 4,5 PH lygį.

Būtent šis skysčių ir bakterijų derinys, kuris sudaro makšties išskyras, kartais gali skleisti tam tikrus kvapus. Dažniausiai šie kvapai yra natūralūs ir normalūs, bet kartais jie signalizuoja apie tam tikrą problemą.

Tad koks kvapas yra normalus? Pasak ginekologų, normalios makšties kvapą galima užuosti už 30 cm. Jei kvapas stipresnis, ir jį lydi skausmas, deginimas ar niežulys, rekomenduojame kreiptis į gydytoją.

Pagrindinės priežastys, sukeliančios nemalonų makšties kvapą:

Bakterinė vaginozė (BV). Makštyje paprastai gyvena „gerosios“ bakterijos, bet jei kažkas pažeidžia ekosistemą, joje įsikuria „blogosios“ bakterijos. Bakterinę vaginozę dažniausiai sukelia išaugusi bakterijų Gardnerella vaginalis kolonija. Šios ligos simptomai – skystos pilkšvos tekančios išskyros ir stiprus žuvies kvapas. Dvokas dar labiau sustiprėja sumišęs su sperma, tad dažnai moterys visų pirma jį pajunta po sekso. Bakterinė vaginozė yra nemaloni liga ir didina kitų infekcijų riziką, bet ji lengvai išgydoma antibiotikais.

Mityba. Senas priežodis „Esame tai, ką valgome“ nemeluoja. Maisto produktai iš tiesų turi įtakos mūsų organizmui ir jo išskiriamam kvapui. Ypač kūno (taip pat ir makšties) kvapas sustiprėja suvalgius česnakų, svogūnų, smidrų ir kario.

Vaistai/maisto papildai. Vaistai, tokie kaip antibiotikai, gali pakeisti bakterijų pusiausvyrą makštyje, todėl gali pasikeisti išskyrų pobūdis ir kvapas. Antihistamininiai vaistai gali sukelti makšties sausumą, išskyrų gali sumažėti, o tai taip pat gali turėti įtakos kvapui. Taip pat kvapas gali pasikeisti nuo žolelių terapijos ir eterinių aliejų.

Prakaitas. Sritis aplink išorinius lytinius organus linkusi gausiai prakaituoti, kaip ir pažastys. Su makšties išskyromis sumišęs prakaitas gali skleisti labai nemalonų kvapą. Nors šis kvapas ne visada malonus, jis yra natūralus. Norėdami jo išvengti, keiskite apatinius drabužius po sporto, dėvėkite drabužius, pasiūtus iš kvėpuojančio audinio.

Hormoniniai pokyčiai. Išskyrų kiekis skiriasi priklausomai nuo menstruacijų ciklo.

Hormonų terapija, kontraceptiniai vaistai ir makšties kremai gali turėti įtakos makšties PH, taip pat ir kvapui. Per menopauzę taip pat būdingi pokyčiai, nes mažėjant estrogeno lygiui organizme, gali padažnėti grybelinės infekcijos ir bakterinė vaginozė.

Paliktas tamponas. Kartais kvapas būna toks stiprus, kad sunku patikėti, jog jis sklinda iš mūsų kūno. Nuo tokio kvapo supykina net ginekologus. Taip dvokia tik viduje pamirštas tamponas. Moterys, kurioms taip yra nutikę, šį kvapą apibūdina taip: „Dvokia taip, lyg kažkas būtų įropojęs man į vidų ir nudvėsęs“. Vis dėlto, nors kvapas ir labai nemalonus, jo labai lengva atsikratyti – tereikia ištraukti tamponą. Retais atvejais paliktas tamponas gali sukelti rimtą infekciją, tad svarbu laiku kreiptis į gydytoją (simptomai – rudos išskyros ir nemalonus kvapas).

Jokiu būdu nepatariama švirkšti vandens į makšties vidų. Tai nepadės panaikinti nemalonaus kvapo, o tik dar labiau pakeis bakterijų pusiausvyrą ir infekcija gali išplisti toliau. Makšties nereikia iš vidaus plauti nei vandeniu, nei eteriniais aliejais, nei muilu, nei „Listerin“ skalavimo skysčiu (taip, visais šiais dalykais, pasak ginekologų, jų pacientės yra bandžiusios „plautis“ makštį). Tiesiog žinokite, kad makštis yra tarsi „savaime išsiplaunanti orkaitė“.

Jei jums kelia nerimą makšties kvapas, bet kitų simptomų nepastebite, visų pirma galite pamėginti gerti daugiau vandens ir atsisakyti aitraus kvapo produktų.

Taip pat galite vartoti probiotikų, kad atstatytumėte normalų bakterijų balansą.

Palaikykite išorinių lytinių organų švarą – švelniu prausikliu ar muilu reguliariai apiplaukite makštį ir lytines lūpas. O jei nepaisant šių priemonių kvapas išlieka, kreipkitės į gydytoją.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (374)