Viena svarbiausių pilvo raumenų funkcijų yra stabilizuoti ir saugoti nuo pažeidimų stuburą, o pratimai, susiję su stuburo sulenkimu (pasikėlimai, kojų kėlimai, susirietimai) turi daugiau trūkumų nei privalumų jei kalbame apie nugaros skausmų priežastis.
Svarbus dalykas, neskirti tiek daug dėmesio pilvo preso viršutiniams raumenims, kiek viso „korseto“ stiprinimui. Didelis kiekis atsilenkimų, dažnai virsta nugaros apačios skausmo priežastimi, didesnį dėmesį skirti reiktų ne jėgos ir apimčių didinimui, o stabilizaciniams pratimams.
Stabilizuojantys liemens pratimai yra tokie, kuomet stengiamasi išlaikyti kūno padėtį vietoje. Atliekant juos, kūnas turi užimti pozą, kurioje dubuo ir stuburas stabilizuojami ir tokioje padėtyje išbūna tam tikrą laiką nejudant.
Tokie pratimai lavina ryšius tarp nervų ir raumenų sistemų. Pratimai sunkinami tik tuomet, kai didėja nestabilumas, tam naudoti galima treniruoklius, kamuolius arba balansines pagalves. Šiuos pratimus būdinga vadinti „lentomis“ (ang. PLANK)
Labai svarbu pakankamai skirti dėmesio ne vien tik pilvo lavinimui, bet ir kartu tarpininkaujantiems liemens klubo raumenims. Visus šiuos pratimus reikia atlikti po pramankštos, kai visas kūnas jau pasiruošęs fiziniam krūviui,o ne palikti pabaigai. Treniruotės pabaigoje, kūnas jau yra pavargęs ir silpniau dirba nervinė sistema. Atlikę šiuos pratimus po apšilimo, ne tik sustiprinsite liemens raumenų jėgą ir ištvermę, bet ir paruošite kūną būsimiems jėgos pratimams.
Rekomenduoju stabilizuojančius pratimus visada daryti prieš jėgos treniruotę, o ypač prieš sunkiuosius bazinius pratimus. Taip pat stabilizuojančius pratimus atlikti būtent tai raumenų grupei, kuriai skirsite didžiąją dalį treniruotės.
Asmeninis treneris Bronius Burneika pristato pilvo ir liemens raumenis stabilizuojančius pratimus: