Samuelis Tacas sugrįžta!
Turėsite puikią progą susitikti su daugelio jūsų jau pamiltu, charizmatišku ir mielu žmogumi, kineziterapeutu, mokslų daktaru Samueliu Tacu. Jis vasario 28 d. , sekmadienį, 12 val. konferencijų salėje 5.2 pristatys naują knygą „Dirbančios rankos“ .
S. Taco ir Kaune gyvenančio pianino mokytojo, gydytojo Vladimiro Majorovo knyga „Dirbančios rankos“ – puikus patarimų rinkinys žmonėms, daug dirbantiems rankomis: muzikantams, dirbantiems kompiuteriu, skulptoriams, tekstų rinkėjams, mezgėjoms ir visiems, kurie kasdien atlieka monotoniškus rankų judesius.
Renginyje autoriai ne tik kalbės, bet ir demonstruos, kaip taisyklingai dirbti rankomis, groti, kartu galėsite atlikti lengvų, bet naudingų pratimų rankoms ir visam kūnui. „Yra paprasčiausių pratimų rankoms. Jei jūs sėdite eilėje poliklinikoje prie daktaro durų ar eilėje laukdami pono viršininko, negaiškite veltui laiko, darykite ką nors gera savo rankoms – sukite rankas taip, kaip darote muilindamiesi, tarsi laikytumėte rankose muilą. Kartojant tokius judesius, atpalaiduojami rankų pirštai ir riešai“, - moko S. Tacas.
Žmogus, perėjęs ugnį ir vandenį
Buvęs BBC žurnalistas, vertėjas, karys, keliautojas Semas Josmanas Lietuvos skaitytojams iki šiol buvo nežinomas, bet kartu su žurnaliste Inga Liutkevičiene parašė lyg magnetas į skaitymo malonumą įtraukinčią savo biografinę knyga, kuri vietomis tampa kvapą gniaužiančiu politiniu trileriu.
Lietuvoje gimęs, nuo 1975 m. Londone gyvenantis autorius vaizdingai aprašo pokario Vilnių, klajones po buvusią Sovietų Sąjungą ir neformalias jaunimo grupes, kurios būrėsi spontaniškai kaip atsvara tuometei ideologijai.
Knygoje autorius dalijasi unikaliais prisiminimais apie darbą bei gyvenimą Izraelio kibucuose ir aprašo asmeninę kareivišką patirtį dalyvaujant 1973 metų Jom Kipuro kare.
Knygos epicentre – Šaltojo karo laikai, SSRS ir socialistinių šalių emigrantų kultūrinė ir antisovietinė veikla praėjusio amžiaus 8- 9 dešimtmečių Vakarų Europoje. Ne vienas S. Josmano kolega, dirbęs BBC, buvo nužudytas šalių, iš kurių emigravo, saugumo tarnybų. Kvapą gniaužia žmonių pabėgimo iš SSRS, socialistinių šalių istorijos. Ir amžinas nerimas jau gyvenant Vakaruose – kurie iš emigrantų bendradarbiauja su KGB ar kitoms saugumo tarnyboms? Šioje vietoje knyga tampa įtampos nestokojančiu politiniu trileriu.
Knygoje skaitytojui išpažįstami asmeniniai išgyvenimai – pasakojama apie didžiulę, dramatiškai pasibaigusią meilę, klajones po pasaulį norint įspėti amžiną mįslę – kas yra anapus? Kur iškeliauja žmogus? Smalsumas S. Josmaną privertė susiruošti į kelionę ir ieškant dingusios Atlantidos pėdsakų, atlikti žurnalisto tyrimą apie didžiojo rašytojo ir poeto Williamo Shakespeare‘o asmenį – ar Shakespeare‘as tikrai buvo tas žmogus, kuriuo jį laikome.
S. Josmano knygos pristatymas vasario 27 d., šeštadienį, 12 val. konferencijų salėje 5.5.
„Mažosios leidyklos” stende 5.C05 Jūsų lauks ir autografus dalins:
Vasario 27 d., šeštadienį:
12 val. – garsusis architektas Algimantas Nasvytis;
13 val. – naujos knygos “Šaltojo karo samdinys” autorius Semas Josmanas.
Vasario 28 d. , sekmadienį:
12 val. – paskutinis sovietmečio Vilniaus vadovas Algirdas Vileikis;
13 val. – knygos “Dirbančios rankos” autoriai Samuelis Tacas ir Vladimiras Majorovas.