Rimtų pažinčių svetainė DarniPora.lt sako septynis ne, jei norite parodyti, kad pykstate, bet nenorite sugriauti ilgalaikių santykių.
1. Ne kaltinkite, o išsakykite savo jausmus. Vartokite kuo mažiau „tu“ ir kuo daugiau „aš“. Pavyzdžiui, nesakykite: „tu su manimi elgiesi kaip su kvaile“, sakykite: „Aš jaučiuosi kaip kvailė, kai taip elgiesi“. Kitaip tariant, nesikreipkite tiesiogiai į savo partnerį, nes tai gali skambėti kaip kaltinimas. Girdėdamas tik kaltinimus jis griebsis gynybos, o tai jūsų santykiams tik dar labiau pakenks. Verčiau kalbėkite apie savo jausmus – tai padės ne tik išlieti pyktį, kurį jaučiate, bet atverti savo jausmus vienas kitam. Nėra abejonės, kad tokie pokalbiai suartina partnerius.
2. Nesakykite nieko, kol gerai neapgalvojote kiekvieno žodžio, kurį ketinate pasakyti. Kai jaučiate pyktį, impulsyviai galite pasakyti ką nors tokio, dėl ko vėliau teks gailėtis. Todėl prieš ketindama ką nors pasakyti mažiausiai kelis kartus mintyse pagalvokite, ar šie jūsų žodžiai neįžeis partnerio. Patikėkite, jei pasiduosite įniršiui ir pasielgsite impulsyvia, jūsų ištarti nemalonūs žodžiai dar ilgai liks mylimojo atmintyje ir tai tik trukdys kurti darnius santykius ateityje.
3. Ne kalbėkite viena, o išklausykite. Net jei labai pykstate ant savo gyvenimo draugo ir norite viską, ką galvojate, pasakyti iš karto, stenkitės, kad jūsų bendravimas būtų kuo panašesnis į dialogą, o ne monologą. Pasakykite, kas jus erzina, ir leiskite savo poziciją išsakyti partneriui – galbūt jis su jumis sutinka ir norės jūsų atsiprašyti. Jei neduosite jam šanso kalbėti, problema niekada neišsispręs.
4. Nešaukite. Kad ir kaip pyktumėte ant savo antrosios pusės, niekam nevalia kelti balso prieš kitą žmogų. Turite išmokti susidoroti su savo emocijomis be audringų kivirčų. Viską, ką norite pasakyti, pasakykite ramiai. Tai labai svarbu kuriant ilgalaikius harmoningus santykius.
Tik taip galėsite pradėti konstruktyvų pokalbį.
5. Neprisiminkite senų nuoskaudų. Jei supykote ant mylimojo, kad jis, pavyzdžiui, pavėlavo į pasimatymą ar neįspėjo, kad namo grįš vėliau, kalbėkite su juo tik šiuo klausimu. Daugelis porų daro didžiulę klaidą, kai susipykę dėl vienos smulkmenos ima vienas kitam prikaišioti senas nuoskaudas. Dėl tam tikrų nuoskaudų išsiaiškinkite kartą ir visiems laikams, kitu atveju galite neišvengti santykių krizės. Be to, senų nuoskaudų aptarimas neišspręs dabartinių problemų.
6. Nekelkite konflikto kitų žmonių akivaizdoje. Jei partneris jus supykdė per šeimyninę vakarienę, tikrai neverta aiškintis santykių visiems girdint. Jūsų barnių tikrai neturi girdėti jūsų draugai ar šeimos nariai. Be to, jūsų mylimasis jausis tikrai nemaloniai, kad priekaištaujate jam kitų žmonių akivaizdoje. Palaukite, kol grįšite namo, ir viską išsiaiškinsite.
7. Nebėkite nuo sprendimų. Jei siekiate puoselėti darnius ir harmoningus santykius, turite stengtis, kad galiausiai išspręstumėte visas santykiuose kilusias problemas. Kai pasidalinsite su mylimuoju savo jausmais ir nuoskaudomis, pasiūlykite keletą problemos sprendimo būdų. Ieškokite kompromisų, kad abu jaustumėtės laimingi.
Tapk DELFI Gyvenimo draugu „Facebook“ ir sek naujienas ant savo sienos!