Pateikiame leidyklos „Alma littera“ išleistos Leonoros Blekaitytės saviugdos knygos „Sielos aritmetika. Praktinis gidas teigiamų pokyčių link“ ištraukas. Tai knyga, skirta ieškantiems savęs, savo pašaukimo ar tiesiog savo žmogaus.

***************************

Kaip susirasti svajonių partnerį

Nepakanka vien norėti kokios nors antrosios pusės. Jei norime ko nors, tai ir gausime... neaišku ką. O juk jums tikrai nereikia neaišku ko, tiesa? Širdyje kiekvienas žinome, ko norime iš gyvenimo, o juo labiau – koks turi būti mūsų svajonių partneris. Antraip kaip kitaip žinotume, kokio partnerio nenorime?

Šį sąrašą sudaryti bus lengviau uždavus sau klausimą: kaip noriu jaustis šalia savo išrinktojo. Sukurkite savo žmogų raštu ir pasidžiaukite savo kūriniu ir jūsų laukiančia laime! Viena mano klientė ne tik susikūrė sąrašą, bet ir savo fantazija, elgesiu, veiksmais kvietėsi meilę – net kavą tuščiuose namuose pradėjo virti įsivaizduojamam partneriui.

Jos užsakymas buvo „pristatytas“ per tris savaites. Ir dar tokioje vietoje, kurioje jiems nebuvo įmanoma susitikti! Du naktinių klubų nekenčiantys jaunuoliai susitiko kaip tik ten: ji atėjo jaunėlio brolio ieškoti, jis, už internetą atsakingas specialistas, užsuko į klubą išsiaiškinti dėl ryšio trikdžių.

Bet ką daryti, jeigu jūsų užsakymas pasimetė tarp siuntų ir jau akeles pražiūrėjote jo belaukdami? Arba pasitaiko koks nelabai vykęs variantas ir nė pusės savybių jūsų susikurto svajonių mylimojo ar mylimosios neatitinka?

Išgirskime pagaliau mums siunčiamą žinutę ir nustokime save alinę. Visi tikrovės ženklai rodo, kad šiuo etapu pakaks dairytis aplinkui alkanu žvilgsniu. Liaukimės ir užsiimkime savimi – savo augimu ir kita mums svarbia veikla. Manote, kad toks atsakymas visiškai nesusijęs su tuo, kaip susirasti svajonių partnerį.

Bet patarimas toks ir tik toks: pirmiausia išmokime gyventi visavertį gyvenimą patys su savimi, nedėdami vilčių į išsvajotąjį partnerį, tarsi visas mūsų gyvenimas ir laiminga ateitis priklausytų tik nuo jo. Vos tik horizonte pasirodys jis ar ji, gyvenimas pasikeis it burtų lazdele mostelėjus.

Ar įsivaizduojate, kokia „dovanėle“ tampame, jei atsakomybę už savo gyvenimą sukrauname kitam? Mūsų ateitis ir laimė priklauso nuo mūsų pačių ir to, kaip gyvename šiandien. Jei svajonių partnerio horizonte nematyti, galime džiaugtis, nes tikrovė dovanoja patį brangiausią dalyką – laiką su pačiu savimi. Išnaudokime jį tinkamai!

Visatos dėsniai tokie pat tikslūs kaip ir fizikiniai. Jeigu jus stumia, bandote išsilaikyti ar net pastumti atgal, tiesa? Jei mums nuolat ko nors reikia, jei reikalaujame iš tikrovės ir ją stumiame, spaudžiame, ji taip pat atsiliepia, todėl taip ir stumdomės likdami toje pačioje vietoje.

Paleiskime savo poreikį ką nors turėti ir bandymą jį patenkinti jėga. Paleiskime įtampą, neviltį ir iš jos kylančius veiksmus ir pamilkime tikrovę tokią, kokia ji yra. Ir padėkokime už ją, ir ja pasidžiaukime. Pamilkime save dabarties momentu, būkime dėmesingi aplinkai ir žaismingi. Atsipalaiduokime.

Dėl šio paprasto vidinio pasikeitimo mūsų santykiai su žmonėmis ir, žinoma, su būsimu partneriu gerokai pakis. Paprasčiau tariant, liaukimės laukę, ieškoję ir viskas ateis savaime, tada, kai bus mažiausias pasipriešinimas meilei ir dalijimuisi.

Nes kai trūksta meilės sau pačiam ir jos norime gauti iš kitų, ir kuo intensyviau tai darome, tuo intensyviau „užimame eterio kanalą“ ir iki mūsų niekas negali prisibelsti. Atlaisvinkime kanalą, įsitaisykime patogiai ir atsipalaiduokime – leiskime gyvenimui įteikti mums dovaną, kokios esame verti.

Žmonės vieni lieka dėl to, jog patys, dažniausiai nesąmoningai, nusprendžia, kad viską savo gyvenime jau patyrė ir žino, kad visi vyrai ar moterys vienodi ir pan. Taip patys uždarome duris, pro kurias galėtų įeiti naujos galimybės. Padėtį dar pasunkina tai, kad nešiojamės savo blogą patirtį, praeitį ir jomis dalijamės su visais, jų nepaleidžiame ir taip neleidžiame į gyvenimą ateiti naujai energijai ir situacijoms.

Kaip į pilną taurę, kurioje, deja, dar ir daug pykčio bei pagiežos, įpilti bent lašelį švaraus vandens? Padėkokime savo praeičiai už pamokas ir paleiskime ją, ir visą savo dėmesį skirkime dabarčiai. Leiskime į savo taurę, kaip sielos indą, įpilti švaraus vandens.

Ką daryti, jei horizonte pasirodė ne visai toks žmogus, kokio laukėte ir kokio aprašymą sukūrėte? Įsižiūrėkite, kokią žinutę jūsų draugė tikrovė jums atsiuntė. Pasvarstykite, kodėl kaip tik tokiomis savybėmis pasižymintis žmogus atsirado jūsų gyvenime.

Paradoksas: greičiausiai turite vienas kitą traukiančių, taigi panašių, papildančių, lūkesčius pateisinančių savybių arba situacijų, prie kurių abiem naudinga padirbėti ir išmokti savo pamoką. Nes gauname ne tai, ko norime, o tai, kas esame. Kaip tik dėl šios priežasties aukos vaidmenį prisiėmusios moterys prisitraukia jas kankinančius vyrus, o spindinčios karališka ramybe ir komfortu – itin patikimus, savo moteris ant rankų nešiojančius partnerius.

Praktika. Kas tinka į porą

Turite susikūrę ar net nusižiūrėję savo svajonių partnerį?

Pamėginkite įsivaizduoti, koks vyras (ar moteris) prilygtų ar yra lygiavertis jūsų svajonių jaunikiui (nuotakai)? Kas tinka į porą mūsų susikurtam idealui? Ar esame kaip tik tokia (toks)? Jeigu jums patiems iki to gražaus paveikslėlio toli, pats laikas pasiraitoti rankoves. Tapkite tokie, kokius save norite matyti šalia savo svajonių žmogaus. Dirbkite su savimi. Užaukite savo svajonių porai, kaip galbūt ir kitas žmogus šiuo metu auga jums.

Kol svajonių partnerio nėra, mokykimės iš tų, kurie rodo mums dėmesį. Jei kito žmogaus kokia nors savybė labai stipriai nepatinka, tai požymis, kad greičiausiai ta pačia savybe pasižymime ir mes. Kiekvienas šalia esantis žmogus mums yra mokytojas ir turime būti labai dėmesingi.

Galbūt šįkart dar NE TĄ žmogų siunčianti tikrovė suteikia mums progą užaugti ligi TO žmogaus, tai yra ko nors išmokti iš sutiktojo dabar? Juk mes susitinkame ne atsitiktinai. Sieti gyvenimo su mums netinkančiais žmonėmis nebūtina. Bet pasistenkime susitikimo iškart nenurašyti, o jį įprasminti ir paanalizuoti savo ir kito silpnąsias ir stipriąsias puses.

Tai leis geriau suprasti, kokie, kas esame mes patys. Nes aplinka ir situacijos, ir žmonės, kuriuos prisitraukiame, yra mūsų pačių vidaus atspindžiai arba pamokos, kurias verta išmokti. Moterys atsiskleidžia šalia vyrų. Vyrai – šalia moterų. O su niekuo nebendraudami mes kur kas ilgiau užtruktume besistengdami susipažinti iš arčiau su savimi.

Kartais atrodo, kad sau poros ieškantys žmonės tarsi žaidžia televizijos žaidime „Kitas“. Na, viskas būtų gerai su juo ar ja, bet... be aukštojo išsilavinimo. Arba neturi sąskaitos banke ir t. t. O būna, kad yra tas žmogus ir gera šalia, bet atitinka tik 10 punktų iš idealiųjų dvylikos, ir kaip dabar su tais dviem? Ar aš nevertas to, kas geriausia?

Gyvenimas privalo man pasiųsti kaip tik mano žmogų, todėl... kitas! Bet taip elgdamiesi šiek tiek primename tą, kuris gautą gimtadienio dovaną sukritikuoja dovanotojo akivaizdoje. Manote, kad dovanotojas pasistengs „pasitaisyti“ ir kitą kartą atneš geriau? Greičiausiai jis daugiau niekada jums nieko nebedovanos. Todėl ir su dovanas teikiančia tikrove elgtis reikia pagarbiai ir visus vyrus ar moteris, atsirandančius kelyje, priimti su dėmesiu ir dėkingumu – kaip didžiausias dovanas.

Atėjusius žmones reikia arba paleisti, prieš tai padėkojus jiems už pamokas, arba, kai jie šalia, įvairias situacijas priimti taip, kad augtumėte ir save matytumėte pro to „svečio“ prizmę. Juk labai dažnai, kai jau sulaukiame mums skirto žmogaus, suvokiame, kad jei nebūtume turėję, tarkime, su kitu įgytos patirties, tai ir su šituo greičiausiai mums nebūtų kas nors išėję.

Mes mokomės vieni iš kitų. Esame reikalingi vieni kitiems, kad padėtume išaugti iš savo silpnybių ir išlavintume gražiausias savo savybes.

Kuo greičiau įsijungia skaičiuotuvas, skaičiuojantis, ar verta čia su tokiu žmogumi būti, ar išeis kas ir pan., tuo sunkesni tampame. Sunkesni net patys sau. Ir tuo mažiau variantų veikti turime. Galime tik tobulai laukti. O jei esame atviri ir gebame priimti, stebėti, kas ateina į mūsų aplinką, tikrovė dirba ir siunčia pamokas įvairiais variantais. Nes tai, kas ateina, yra mūsų dabarties atspindys. Norime kitko? Keiskimės patys.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (99)