Todėl, kol buvome draugai, yra sakius: „Esu sugadinta mergina”, nes ją yra keletą kartų įskaudinę ir dėl to jos požiūris į vyrus visai kitoks. Bet manęs tai neatbaidė, nes su ja jaučiuosi nerealiai laimingas, kaip ir ji su manimi. Aš jai norėjau įrodyti, kad esu kitoks negu kiti ir atrodė lyg tai pavyko. Bet deja… Kai mes pradėjom draugauti, ji man nebeleidžia susitikti su draugėm (net joms parašyti, paklausti, kaip laikosi), man jos buvo itin brangios ir artimos kol neturėjau panelės (nei su viena iš tų draugių nebuvome pora).

Neleidžia susitikti, nes, pagal ją, kai susirandi merginą reikia kažko atsisakyti. Taip, sutinku, kad draugaujant pradedama mažiau laiko skirti draugams, draugėms ir pan. Bet visiškai atsisakyti draugių man nepriimtina, nes, kaip ir minėjau, jos pernelyg daug man yra padėjusios anksčiau, kad galėčiau į jas taip numoti ranka…

Bet ir savosios panelės palikti nenoriu… Nė neįsivaizduoju, kaip draugei įrodyti, kad aš esu kitoks, kad aš nepabėgsiu su jomis. Juk jos mano draugės jau kone 2 metai! Jeigu seniau nieko nebuvo tarp mūsų, tai ir dabar nieko neįvyks. Kodėl ji taip galvoja: du metus tarp manęs ir tų draugių nieko nebuvo, tik buvome geri draugai, o štai ji atsirado mano gyvenime, ir būtent dabar aš imsiu su kuria nors iš draugių ir pabėgsiu…

Pataria psichologė Kristina Leščinskaitė:

Sveikas, Džošai!

Dėkoju Tau už laišką ir pasidalinimą savo rūpesčiais bei jausmais. Kaip supratau, esi įsimylėjęs ir laimingas, kad susiradai šaunią panelę, su kuria Tau gera bendrauti ir būti kartu. Dėl to labai džiaugiuosi kartu su Tavimi.

Deja šią idilę griauna vienintelis Tave neraminantis dalykas – Tavo naujoji mergina pavyduliauja, kai bendrauji su savo senomis draugėmis. Tai Tu sieji su skausminga merginos ankstesnių draugysčių patirtimi. Tavo aprašyta situacija tikrai kebli, sunku įsivaizduoti, kad abu liktumėte prie savo norų visai nenusileisdami vienas kitam ir būdami kartu, kai ji nori, kad nutrauktum šį bendravimą, o Tu nenori to daryti.

Taigi, visų pirma galima analizuoti šią situaciją suvokiant konflikto schemą – konfliktas atsiranda tada, kai asmeninė nuomonė tam tikru požiūriu yra svarbesnė negu santykiai.

Taigi jums abiems reikėtų pagalvoti, kiek galite nusileisti vardan jūsų santykių, pavyzdžiui, kiek bendravimo su draugėmis Tu galėtum atsisakyti, dėl Jūsų santykių.

Visų antra, iš Tavo laiško šiek tiek sunku suprasti, ką reiškia bendravimas ar nebendravimas su draugėmis. Kaip dažnai Tu joms rašai ar nori susitikti? Ką Tau reiškia šis susitikimas? Kiek jų yra? Galbūt bendraudamas su jomis Tu kompensuoji kažką, ko negauni iš draugės ir ji tai jaučiai?

Taigi, sunku objektyviai įvertinti, ar tikrai Tavo bendravimas su kitomis merginomis tėra tas pats, kas bendravimas su draugais vaikinai, nes kaip liaudyje sakoma: „tarp vyro ir moters draugystės nėra“. Žinoma, tai tėra mitas, bet ar tikrai savo bendravimu nesukeli pagrįsto nepasitikėjimo? Galbūt dėl jo nukenčia jūsų su drauge bendras laikas? Šie klausimai tebūnie skirti Tavo apmąstymams.

Dar savo laiške klausi: „Kodėl ji taip galvoja?“, bet juk pats ir atsakai į šį klausimą: „ją yra keletą kartų įskaudinę ir dėl to jos požiūris į vyrus visai kitoks“.

Kiekvienas žmogus turi skirtingą gyvenimo patirtį ir viską mato per savo prizmę. Visgi ir čia yra erdvės požiūrių pokyčiams. Tai ir būtų visų trečia, ir ko gero svarbiausia, – kiek tavo draugė pasitiki savimi ir kiek ji pasitiki Tavimi?

Dažnai pavydas siejamas su vidiniu nepasitikėjimu savimi, kad esi vertas turimų santykių, kad esi vertas meilės ir kad būsi mylimas. Dar dažnai žmonės neįsisąmonina, kad perdėta kontrolė gali paskatinti priešingą, nei tikimasi, elgesį.

Žinoma, Tavo minėta panelės patirtis dėl neištikimų partnerių tikrai galėjo ją stipriai paveikti. Todėl nėra ko tikėtis, kad ji taip greitai pakeis savo požiūrį į pasitikėjimą. Šiame etape Tu:

Gali stiprinti merginos pasitikėjimą savimi – dažniau žarstytis (nuoširdžiais) komplimentais, pastebėti ir paminėti kuo daugiau draugės gerųjų savybių, dažniau kartoti, kokia ji Tau brangi ir nepakeičiama;
Gali į jūsų su draugėmis bendravimą įtraukti ir savo panelę. Kartais naudinga susitikti akis į akį su savo baimėmis, kad pamatytum, jog jos nėra pagrįstos. Galbūt tavo mergina norėtų supažindinti su Tavo draugėmis, susitikinėti su jomis kartu? Tuomet draugė matytų jūsų ryšių pobūdį ir nesijaustų, kad už jos nugaros kažkas slepiama;
Galų gale, galėtum savo elgesiu skatinti jos pasitikėjimą Tavimi – daugiau pasakoti apie savo laisvalaikį, kurį praleidžiate atskirai, apie bendravimą su draugėmis, daugiau laiko praleisti su mergina, būnant kartu nesukelti pagrindo pavydui elgdamasis dviprasmiškai ir t.t. Kaip sakoma: „kalbėk darbais, o ne žodžiais“ ir būk kantrus.

Taigi, kaip matai, Džošai, šią situaciją galite pakeisti tik veikdami išvien su drauge. Visgi, gali būti, kad merginos nepasitikėjimo savimi problemos yra labai gilios arba Tavo poreikis palaikyti stiprius ryšius su priešingos lyties atstovėmis labai stiprus, tada galima kreiptis į psichologą. Kad ir kokį kelią pasirinktum, linkiu sėkmės ieškant kompromiso su drauge ir džiaugiantis gražiais jaunystės ir artumo jausmais!