Tyrėjai apklausė 468 santuokoje gyvenančius žmones ir padarė išvadą, kad apie santuokinę laimę galima spręsti iš to, ar sutuoktiniai sako vienas kitam meilės žodžius.
„Tyrimas rodo žodžio „ačiū“ galią. Net jei pora patiria stresą, sunkumų, dėkingumas visgi gali pagerinti santykius“, – aiškino tyrimo vadovas Allenas Bartonas.
Jam pritarė psichoterapeutė, seksologė, porų konsultantė Beatty Cohan: „Santykių pradžioje natūraliai pirmenybę teikiame santykiams ir partneriui, tačiau laikui bėgant dažnai pamirštame, kad smulkmenos iš tiesų svarbios.“
O pamiršus dėkingumą jūs arba partneris gali jaustis neįvertintas. „Kai kitas laikomas savaime suprantamu dalyku, tai veda į nelaimingą santuoką, santykius, nusivylimą, nepasitenkinimą, o galiausiai santykiai patenka į aklavietę. Iš tiesų visi norime jaustis branginami, mylimi, tad žodžiai „ačiū“, „vertinu tave“, „žaviuosi tavim“, „džiaugiuosi, kad esame kartu“ tikrai kuria tarp žmonių ryšį ir padeda išlikti kartu“, – aiškino B. Cohan.
Ji pabrėžė, kad svarbu jausti ir reikšti dėkingumą, ypač kai su mylimu žmogumi susiduriate su sunkumais. „Nepaisant skirtumų, privalome išsakyti, kad vertiname partnerį. Kai išryškėja skirtumai, – o jų yra kiekvienuose santykiuose, – svarbiausia išmokti komunikuoti, tada problema išsprendžiama veiksmingai, taktiškai, jautriai“, – teigė specialistė.
Dėkingumas viską keičia
Nepaisant santykių statuso, dėkingumo išreiškimas labai svarbus jūsų gyvenimui. Iš tiesų tyrimai parodė, kad reiškiamas dėkingumas stiprina širdį, taip atsiranda naujų draugų, netgi tampame kantresni.
Tai susiję su tuo, kaip nusprendžiame reaguoti į aplinkybes. „Galime laikyti krizę pasaulio pabaiga, o galime laikyti ją proga išbandyti daugiau galimybių. Labai lengva susikoncentruoti į negatyvą ir gyventi su pykčiu, nusivylimu, gailėjimusi. Toks požiūris tikrai sukels emocinių, psichologinių, psichinių ir fizinių problemų. Tačiau jums rinktis – ir tikrai yra daug dalykų, už kuriuos galime būti dėkingi“, – akcentavo B. Cohan.