Portale novate.ru pateikiami penki įpročiai buityje, kurie nebėra aktualūs:
1. Net namuose dėvėti liemenėlę
Liemenėlės dėvėjimo klausimu moterys pasidalinusios į dvi stovyklas: vienos nori nuolat ją dėvėti, kitos nusiteikusios nusisegti liemenėlę, vos peržengus namų slenkstį. O tiesa, kaip visada, kažkur per vidurį. Liemenėlės nedėvėjimas neturi įtakos krūtinės formai, nesukelia ligų (išimtis – aktyvus sportas, jo metu būtina dėvėti krūtis prilaikančią sportinę liemenėlę). Be to, nuolat dėvit netinkamą liemenėlę, galimas diskomfortas, skausmas, liaukų disfunkcija.
2. Ištisus metus miegoti ant išlankstomos sofos.
Tarybiniais laikais išlankstomos sofos buvo vertingas baldas, taupantis erdvę mažučiuose butuose. Šiais laikais tokios sofos dažniausiai perkamos į svetainę – kambarį, kuriame niekas nemiega, nebent kartais pernakvoja svečiai. Svetainė, kaip rodo pats pavadinimas, nėra miegamasis. Nuolat miegoti ant išlankstomos sofos – nesveika stuburui, gresia chroniniai skausmai, ligos. Galiausiai ortopedinis čiužinys seniai nebekainuoja milžiniškų pinigų.
3. Pradėti dažyti plaukus, vos pasirodžius pirmam žilam plaukui.
Šis punktas aktualus moterims. Dėl vis dar gana ryškios nelygybės tarp lyčių dauguma moterų, pamačiusios pirmą žilą plauką, turbūt mano, kad gyvenimas jau artėja prie pabaigos. Vienos rauna šiuos amžiau išdavikus, kitos skuba dažyti plaukus. Ar verta taip primygtinai kreipti į tai dėmesį? Norint nuslėpti pirmą žilumą, plaukus galima ir sugadinti. Galiausiai dažyti plaukai negarantuoja, kad atrodysite jauniau.
4. Kaupti maisto atsargas
Prisipirkti daug maisto, kaupti atsargas linkę tie, kurie prisimena deficito lakus. Bet tie laikai – praeityje. Kad sutalpintų maisto atsargas, žmonės perka naujų baldų, kurie užima vietos, be to, tai – papildomos išlaidos. Kitas aspektas – valgiaraštis tampa gana monotoniškas. Galiausiai – kai yra daug atsargų, atsiranda rizikos, kad kokių nors produktų galiojimo laikas baigsis.
5. VISKĄ lyginti
Anksčiau lygindavo viską, ką tik įmanoma išlyginti, – net kojines ir apatinius. Bet laikai keičiasi, lygintuvai vis dažniau dulka spintose. Vadinamieji 2000-ųjų vaikai apskritai nenori naudoti lygintuvų ir perka drabužius, kurių nereikia lyginti. Lyginamiems drabužiams nieko nenutinka, tiesiog daugumai žmonių gaila laiko lyginimui.