Visų daiktų sąrašą rasite toliau:
1. Kvepalai
Kur įprastai laikomi kvepalai? Lentynoje, ant tualetinio stalelio ar vonioje, kas, beje, yra tiesiog nusikaltimas (baisesnis, nei eiti miegoti nenusivalius makiažo). Temperatūros svyravimas, didelė drėgmė vonios kambaryje mažina kvepalų galiojimo laiką, o jų aromatas laikui bėgant darosi mažiau intensyvus. O dėl šalčio ir tamsos šaldytuve kvepalai labai ilgai tarnaus, teigiama portale novate.ru.
2. Akių lūpų ir antakių pieštukai
Atrodytų, kam laikyti kosmetikos priemones šaldytuve, jeigu jos gali būti laikomos ant tualetinio stalelio ar kosmetinėje? Tik ar pastebėjote, kad taip laikomi pieštukai suminkštėja ir pasidaro nepatogu piešti akių pravedimus ar lūpų kontūrą? Būtent todėl kambario temperatūra jiems nepageidaujama.
Jeigu laikysite pieštukus šaldytuve, jie sukietės ir bus patogiau jais naudotis, brėžiamos linijos bus lygesnės.
3. Akių kremas
Norint padidinti akių kremo efektyvumą, pakanka laikyti jį šaldytuve. Šaltas kremas mažina paburkimą, gaivina, tonizuoja, greičiau pažvalina po sunkios dienos ar prasto nakties miego. Tiesa, ant kai kurių kremų indelių būna parašyta „nelaikyti šaldytuve“, tai rodo, kad kremai turi vėsinamąjį poveikį.
4. Kosmetika su vitaminu С
Nepriklausomai nuo to, ar dabar – vasara, ar žiema, grožio priemones, kurių sudėtyje yra vitamino C, turi būti laikomi šaldytuve. Kambario temperatūroje laikomi kremai, serumai, losjonai ir kt. greitai oksiduojasi ir genda. Dar vienas svarbus niuansas – kosmetika, kurios sudėtyje yra vitamino C, negali būti laikoma atvirame indelyje ilgiau nei septynias dienas.
5. Skintos gėlės
Taip dažnai daro floristai, siūlome ir jums pabandyti: jeigu nusipirkote gėlių puokštę ne šventės dieną, o iš vakaro, ir reikia kuo ilgiau išsaugoti puokštę, apvyniokite gėlių stiebus drėgnu popieriniu rankšluosčiu ir įdėkite puokštę į šaldytuvą. Būtų idealu, jei gėlės gulėtų atskiroje lentynoje, nes vaisiai ir daržovės išskiria etileto, nuo kurio žiedai gali apvysti. Vienos iš nedaugelio gėlių, kurių nepatartina laikyti šaldytuve, – orchidėjos; visos kitos gėlės puikiai laikosi 2–6 laipsnių temperatūroje.
6. Užklijuotas vokas
Šiais laikais popieriniai laiškai – didelė retenybė. Vis dėlto kartais sulaukiame jų iš draugų, giminaičių ar pan. jei gavote laišką ir norite jį dailiai atplėšti, įdėkite porai valandų į šaldymo kamerą. Vėliau labai lengvai atplėšite voką.
7. Džinsai
Garsios džinsų gamintojos „Levi‘s“ generalinis direktorius Chipas Bergas seniai yra sakęs, kad džinsus reikia palaikyti šaldymo kameroje, bet daugelis skeptiškai vertino šią informaciją. Be reikalo. Metodas iš tiesų veiksmingas, kai kuriais atvejais veiksmingesnis už įprastą skalbimą.
Kodėl verta įsidėmėti šią gudrybę? Dažnai skalbiant džinsai blunka, deformuojasi, todėl po trijų mėnesių jie gali atrodyti gerokai prasčiau.
O palaikius šaldymo kameroje, žūva bakterijos, kurių neišvengiamai būna tiek ant naujų, tiek ant panešiotų džinsų. Todėl jei džinsai nėra purvini, dėmėti, galite „pašvarinti“ juos šaldymo kameroje.
8. Nailoninės pėdkelnės
Tikriausiai kiekvienai moteriai bent kartą yra nutikę taip, kad maunantis naujas nailonines pėdkelnes jos suplyšo. Jei pabodo laikyti atsargai penkias poras kojinių, pamėginkite laikyti nailonines pėdkelnes šaldytuve. Šią gudrybę pritaikiusių moterų teigimu, pėdkelnės tampa keleriopai tvirtesnės, kur kas rečiau plyšta.
Ką daryti? Sudrėkinkite nailonines pėdkelnes, įdėkite į polietileno maišelį ir padėkite į šaldymo kamerą. Prieš maunantis, išimkite pėdkelnes iš kameros, palaikykite, kad sušiltų kambario temperatūroje, o tada maukitės.
9. Maistinė plėvelė
Įprastai maistinės plėvelės ritinėlį laiko stalčiuje virtuvėje. Vis dėlto kur kas efektyviau laikyti jį šaldytuve. Šalta plėvelė lengviau atsukama, nelimpa, neplyšta ir nesusiraukšlėja. Ją lengva užtempti ant norimo indo – gula lengvai, gražiai, nevirsta armonika. Jei neturite vietos šaldytuve, bent jau 15–20 min. palaikykite šaltai iki naudojimo.