Ar galima laistyti gėles vandeniu iš oro kondicionieriaus?
Kondensatas, kuris susidaro dirbant oro kondicionieriui, yra ne kas kita, kaip distiliuotas vanduo. Distiliate visiškai nėra mineralinių druskų, o tai kai kurioms gėlėms gali būti naudinga. Toks skystis gali praversti epifitams (pvz., orchidėjoms) ir „plėšriesiems“ augalams laistyti. Tačiau šiuo atveju oro kondicionieriaus vandenyje gali būti smulkių dulkių ir įvairiausių bakterijų iš oro. Mąstant teoriškai, vanduo iš brangių oro kondicionierių, turinčių gerus filtrus, turėtų būti labai kokybiškas, tačiau šią versiją galima patvirtinti tik laboratorijoje, rašoma portale mschistota.ru.
Mineralinis vanduo kambariniams augalams
Kalbant apie laistymą mineraliniu vandeniu, viskas priklauso nuo to, kokie augalai auginami namuose. Jei tai epifitai, kaktusai ar sukulentai, laistyti jų mineraliniu vandeniu nereikėtų. Karbonizuotas mineralinis vanduo turi per daug druskų, o dykumų gyventojams reikia skurdžios žemės, panašios į tą, kurioje jie auga natūraliomis sąlygomis.
Įprastus kambarinius augalus, pavyzdžiui, begonijas ir pelargonijas, tokiu vandeniu palaistyti galima, tačiau tik retkarčiais. Prieš laistymą nuimkite nuo butelio dangtelį ir palaukite 10 – 15 minučių, kad pasišalintų dujos. Anglies dioksido burbuliukai gali pažeisti augalų šaknis, todėl jų reikėtų atsikratyti.
Gėlių kategoriškai negalima laistyti saldžiais gazuotais gėrimais. Tačiau kambarinius augalus retkarčiais galima palaistyti vandeniu su cukrumi. Tokias trąšas galima naudoti kartą per mėnesį. Gliukozė paspartina fotosintezę, o tai turi teigiamos įtakos augimui. Tokios trąšos tinka kambarinėms rožėms, fikusams ir kaktusams. Jos ruošiamos 1 l vandens ištirpinus 1 valgomąjį šaukštą cukraus.
Kas nutiks, jei gėles laistysime virintu ir karštu vandeniu?
Daugumoje miestų vandentiekio vanduo yra labai kietas, todėl laistant gėles tokiu vandeniu, nukenčia augalų šaknys, o žemių paviršius ilgainiui pasidengia druskos plutele.
Laistydami augalus virintu vandeniu, galime šito išvengti. Virintą vandenį reikėtų palaikyti 2 – 3 dienas, kad jis prisisotintų deguonies. Naudojant šį laistymo būdą, reikėtų reguliariai purenti vazono žemes, kad prie augalo šaknų patektų oro.
Karštu vandeniu specialistai rekomenduoja laistyti tuos augalus, kurie ilgai nežydi arba prastai auga. Tačiau, tiesą sakant, tai turėtų būti ne laistymas, o dušas. Vandens temperatūra turėtų būti ne aukštesnė kaip 38 laipsniai šilumos, nes kitaip gėlės „išvirs“. Kame slypi šio metodo gudrybė?
Tokia procedūra augalui sukelia stresą ir tarsi pažadina jį iš snaudulio. Vandens dušas taip pat nuplauna gėlės kenkėjus, jei jų yra. Tačiau tokio dušo nenaudokite tiems augalams, kurie turi pūkuotus lapus (našlaitėms, begonijoms ir pan.).
Ar galima gėles laistyti vandeniu iš akvariumo?
Pastebėta, kad akvariumo vandeniu laistomi kambariniai augalai atgyja, pradeda aktyviai augti ir žydėti. Toks magiškas poveikis yra lengvai paaiškinamas. Žuvys praturtina vandenį organinėmis medžiagomis ir kartu jį suminkština.
Laistant augalus tokiu vandeniu, juos galima rečiau tręšti mineralinėmis trąšomis ar net visai jų atsisakyti. Vienintelis dalykas, į kurį reikia atsižvelgti, yra tai, kad tokiame vandenyje neturi būti povandeniniams gyventojams skirtų vaistų likučių ar kitų cheminių medžiagų pėdsakų.
Šventintas vanduo augalams laistyti
Jei augalai prastai auga, religingiems žmonėms gali kilti noras palaistyti juos šventintu vandeniu. Bažnyčia taip elgtis nedraudžia. Gėlėms tai irgi nekenkia.
Tačiau nuomonės dėl tokio laistymo naudos išsiskiria. Galima sakyti, kad tai yra tikėjimo klausimas. Dažnai tokiu būdu sunaudojamas praėjusių metų šventintas vanduo, kurį išpilti į kanalizaciją laikoma nuodėme.
Ar galima gėles laistyti filtruotu vandeniu?
Nuolat diskutuojama, ar galima gėles laistyti filtruotu vandeniu. Kai kurie žmonės mano, kad jis yra „negyvas“ ir visiškai neturi naudingų medžiagų. Kiti teigia, kad filtruotas vanduo yra švaresnis ir minkštesnis, jame normalizuota rūgščių pusiausvyra.
Vienintelė išeitis sužinoti atsakymą – išbandyti šį laistymo metodą praktiškai. Tegu pačios gėlės balsuoja, joms patinka filtruotas vanduo, ar ne. Dauguma forumuose dalyvaujančių gėlininkų mano, kad šis laistymo būdas jų augalams yra priimtinas. Mineralinių medžiagų trūkumą visada galima kompensuoti papildomomis trąšomis.
Kokią įtaką gėlių augimui turi lietaus vanduo?
Lietaus vandenį specialistai laiko pačiu geriausiu variantu augalams laistyti. Toks vanduo dažnai lyginamas su ištirpusio sniego vandeniu. Abiem atvejais vanduo pasižymi būtent tuo minkštumu, kuris idealiai tinka kambariniams augalams.
Tačiau didmiesčių gyventojai atsargiai vertina tokį laistymo būdą – juos gąsdina didelis teršalų kiekis ore. Specialistai pataria rinkti lietaus vandenį, kai lyja kelias dienas iš eilės. Tokiu atveju jame bus mažiau teršalų ir jis pasižymės geresne kokybe.
Medaus tirpalas – žalingas ar naudingas?
Gėlių augintojai laistymą medaus tirpalu naudoja vietoje trąšų. Aktyvios gėlių vegetacijos periodu laistyti medaus tirpalu reikėtų ne dažniau kaip kartą per dvi savaites. Toks tirpalas gaminamas 2 l vandens ištirpinant 1 valgomąjį šaukštą medaus.
Reikalingas medaus trąšų kiekis priklauso nuo vazono dydžio. Medus stimuliuoja augimą. Jame yra maistinių ir biologiškai aktyvių medžiagų. Likus 2 valandoms iki to momento, kai tręšite augalus medaus tirpalu, juos palaistykite įprastu vandeniu.
Ar galima gėles laistyti sūriu vandeniu?
Sūriu vandeniu darže dažnai laistomos daržovės, pavyzdžiui, svogūnai – šis metodas padeda atsikratyti svogūninių musių. Sūrus vanduo taip pat yra naudingas tokioms šakninėms daržovėms kaip burokėliai, morkos ir ridikėliai, nes tuomet jie būna skanesni.
Tačiau kambariniams augalams druska labiau kenkia, nei padeda. Jei druskos tirpalą naudosite reguliariai, augalų žemė taps itin druskinga, gėlėms pradės trūkti drėgmės, nors jos ir bus laistomos. Taip yra todėl, jog šaknys negali pasisavinti sūraus vandens. Augalo audiniuose pablogės medžiagų apykaita ir jis pamažu žus.
Kaip yra su muiluotu vandeniu?
Muilo tirpalas dažnai naudojamas muselėms naikinti. Muselės dauginasi vazonuose, jei augalas yra per dažnai laistomas. Kovoti su jomis sunku dėl to, kad šie vabzdžiai kiaušinėlius deda žemėse. Laistymas muiluotu vandeniu sunaikina jų kiaušinėlius ir taip padeda atsikratyti erzinančių muselių.
Muilas taip pat kartais naudojamas dirvožemio rūgštingumui mažinti. Dauguma kambarinių gėlių mėgsta augti neutralaus pH dirvožemyje. Išmatuoti žemių rūgštingumą galima lakmuso popierėliu. Jei rūgštingumas per didelis, augalus galite palaistyti silpnu ūkinio muilo tirpalu, kurio sudėtyje bus šiek tiek šarmų.
Eksperimentuoti su kambariniais augalais reikėtų protingai. Neapgalvotais veiksmais galima lengvai pažeisti gėlę, augančią nedidelės apimties vazone. Prieš laistydami kambarinį augalą ypatingu vandeniu ar tirpalu, gerai apsvarstykite tokio laistymo tikslą: ar augalą reikia patręšti, paskatinti jo augimą ar apsaugoti nuo kenkėjų? Pagal tai ir parinkite laistymo būdą.