Nepamainoma

Kad ir kaip šiuolaikinės technologijos ir įnoringos mados keistų biuro kėdžių dizainą ir formą ar kurtų papildomų funkcijų, ji vis dar – nepamainoma dirbančiojo biure palydovė. Todėl tinkamai ją išsirinkus, gerokai sau palengvinsite ilgas, prie darbo stalo praleidžiamas valandas.

Į ką atkreipti dėmesį renkantis darbo kėdę? Į tai, ar ji turi penkių ratukų metalinę žvaigždę, kad būtų galima stabiliai judėti nepakylant nuo kėdės, ar galima keisti sėdynės aukštį ir atlošo pasvirimo kampą, ar yra porankiai.

Svarbiausia – nugara

Specialistai primygtinai rekomenduoja prieš įsigyjant kėdę ją „pasimatuoti“ ir įsitikinti, kad jos atlošas suteikia patogią atramą nugarai, mat ši kūno dalis yra labiausiai apkraunama sėdimojo darbo metu.

Didžioji dauguma biuro kėdžių dabar yra gaminamos su pagal žmogaus kūno anatomiją išformuotu atlošu arba su papildomais reguliuojamais priedais, kurie suteikia patikimą atramą juosmeniui ir pečiams. Ieškantiems dar didesnio patogumo siūloma išmėginti pastaruoju metu populiarėjančią naujo dizaino kėdę, kur vietoj standžios nugarėlės naudojamas tinkliukas. Jis neleidžia kūprintis ir suteikia tiksliai nugaros linkius atkartojančią, „kvėpuojančią“ atramą.

Dėmesys – medžiagoms

„Kėdės patiria ypač dideles apkrovas, todėl joms naudojamos kokybiškos, trinčiai atsparios ir orui pralaidžios natūralios ir sintetinės medžiagos – austa vilna, oda, poliesteris. Tipiškoje biuro kėdėje po audiniu rasime dvisluoksnį „sumuštinį“, kurį sudaro elastingas porolonas arba poliuretanas ir iš faneros arba plastiko suformuotas pagrindas. Korpusui panaudojami metaliniai bei plastikiniai komponentai“, – į klausimą iš ko gaminamos biuro kėdės atsako biuro baldų gamintojos, įmonių grupės „Narbutas“ kėdžių gamybos specialistė Aistė Šukutytė.

Pasak A. Šukutytės, iki tos akimirkos, kai kėdė patenka į biurą, ji nueina ilgą gamybos kelią: sukerpami ir susiuvami apvalkalai, klijuojamas „sumuštinis“, atliekami minkštųjų dalių apmušimo ir apdailos darbai, surenkamas korpusas. Kėdžių gamyboje atliekama daug smulkių operacijų, kurios reikalauja didelio tikslumo ir kruopštumo, todėl nemaža gamybos proceso dalis atliekama žmogaus rankomis.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (3)