1. Nepersistenkite laistydami
Anot I. Borkovskos, žiemą kambariniai augalai tampa kaprizingesni, todėl jų priežiūra reikalauja ypatingo kruopštumo.
Šaltuoju sezonu įprasta manyti, kad dėl išsausėjusio oro augalams reikia daugiau vandens. Vis tik tiesa ta, kad augalai sunaudoja vandens tiek, kiek gauna šviesos, dėl to keičiasi ir jų laistymo poreikis.
„Dėl sauso oro žiemos mėnesiais gali pasirodyti, kad augalų dirvožemis yra išdžiūvęs, tačiau tai nėra patikimas rodiklis, kad augalui iš tiesų reikia vandens. Tikrąjį drėgmės lygį galite patikrinti dviem būdais – pirštu palieskite dirvą arba įsigykite specialų drėgmę nustatantį indikatorių“, – pasakoja floristė.
2. Užtikrinkite reikalingą drėgmės lygį aplinkoje
Norint, kad kambariniai augalai būtų gyvybingi ir sveiki, būtina užtikrinti tinkamą drėgmės lygį. I. Borkovska sako, kad žiemą šildomuose būstuose drėgmės lygis sumažėja iki 10-20 proc.
„Dauguma kambarinių augalų yra kilę iš tropinių regionų, kur drėgmės lygis svyruoja nuo 70 iki 80 proc. Todėl jei lapai pradeda geltonuoti, ruduoti, kristi ar augalas nustoja augti, tai gali būti rodiklis, kad jūsų namuose yra per žemas drėgmės lygis“, – teigia floristė.
„Jei namuose turite oro drėkintuvą, perkelkite jį šalia augalų. Jei tokio neturite – augalo vazoną statykite ant padėklo su vandeniu, o tam, kad vazono dugnas būtų aukščiau vandens lygio, į padėklą įdėkite akmenukų. Dar vienas būdas – nuplauti augalų lapus vandeniu ir taip padidinti augalo drėgmės lygį“, – vardija gėlių auginimo specialistė.
Tiesa, reikia atminti, kad ne visi augalai mėgsta drėgmę. Mažiausiai drėgmės reikalauja sukulentų ir kaktusų šeimos augalai. Tuo tarpu didžiausi drėgmės mėgėjai – tropiniai augalai, pavyzdžiui, įvairios palmės.
3. Laikykite tinkamoje vietoje
Pasak ekspertų, dar viena dažna augalų priežiūros problema – netinkama laikymo vieta ir apšvietimas.
Augalų mylėtojai klaidingai mano, kad žiemą augalus reikia laikyti kuo šilčiau. Floristė pabrėžia, kad dauguma jų gali augti esant ir 12–18 laipsnių temperatūrai.
Augalų augimą gali sutrikdyti ir ant lapų besikaupiančios dulkės. Bent kartą per savaitę lapus reikėtų nuvalyti drėgnu skudurėliu arba mikropluošto šluoste. Lapus galima išpurkšti ir lapų blizgikliu, kuris ne tik suteiks lapams blizgesį, bet ir sudarys dulkes atstumiantį apsauginį sluoksnį.
Izoliuoja augalus nuo karščio
Jei palangės plonos, žiemą augalams būna karšta, juo labiau, kad karštas oras kyla aukštyn.
Na o statybinių reikmenų parduotuvėse būna pirkti įvairios kokybės ir įvairaus storumo lakštų. Moteris rašo įsigijusi 1x1,2 m dydžio, 5 cm storio lakštą, kurio pakako dviem palangėms.
Kerpant putplastį moteris patartia palikti bent 5 cm putplasčio išsikišimą už palangės. Putplastį pjauti pjūklu metalui ar kitu įrankiu mažais dantukais. Įprastas rankinis pjūklas netinka – kraštai bus nedailiai iškandžioti. Putplasčio lakštus moteris keliais sluoksniais apvyniojo maistine plėvele, sutvirtindama lipnia juosta. Šito reikia tam, kad būtų patogu valyti dulkes, be to, taip putplasčio kraštai uždengiami ir netrupa.
Variantas tinkamas ir tada, kai ant palangės labai šalta. Putplastis neleis šaltam orui kontaktuoti su vazono dugnu.