Daugelis dažnai spėlioja, kaip vadovams pavyksta ekstremaliomis sąlygomis, jaučiant spaudimą, priimti geriausius sprendimus. Šis gebėjimas išugdomas tik kaupiant įvairiausio pobūdžio patirtį – bendraujant su skirtingais žmonėmis, dirbant ne visada palankiomis aplinkybėmis, be abejo, patiriant ir nesėkmes.

Tad pateikiame 10 faktų, kurie galbūt primins pamirštas amžinas tiesas ir jau šiemet padės pagerinti verslo aplinką bei rezultatus.

1. Naujai pažvelkite į įprastus dalykus. 

Kaip skelbia "Forbes" bendradarbis, geriausi vadovai tie, kurie sugeba būti lankstūs, lengvai prisitaiko prie permainų, jų nebijo, yra neabejingi juos supančiai aplinkai. Jie nuolat ieško naujų galimybių. Stenkitės būti geri klausytojai. Dauguma gerų idėjų ateina iš paprastų darbuotojų, nes jie labiausiai susiję su tiesioginiu darbu. Nelankstumas, užsispyrimas – progreso priešai.

2. Problemas spręsti, o ne galvoti apie jas.

Geri vadovai iš karto sprendžia problemas ir žino, kur slypi jų priežastys. Tokie žmonės nešvaisto laiko vėjais, nes per savo karjerą iki tobulybės išlavino problemų sprendimų talentą, tad nebando išvengti nepalankių aplinkybių, o jas drąsiai priima. Geri lyderiai visada juda į priekį ir daro dalykus, daugeliui žmonių keliančius baimę ir nerimą.

3. Siekite tobulumo – užsibrėžkite aukštus, tačiau įgyvendinamus tikslus, supažindinkite su jais darbuotojus. 

Geriausi vadovai, kaip skelbia "Forbes", ne tie, kurie itin griežti ar labiau atlaidūs, bet tie, kurie sugeba pasiekti, kad žmonės, kuriems jie vadovauja, parodytų geriausius rezultatus. Darbuotojai, kuriems nustatyti aukšti standartai, stengiasi labiau. Jei darbuotojai mato, kaip jūs stengiatės ir siekiate geriausių rezultatų, jie taip pat stengiasi išnaudoti visas savo galimybes. 

4. Nesimėgaukite pasiekimais vienas, plėskite partnerystes.

Be to, geri vadovai savo sėkmės vaisiais noriai dalijasi su visais, padėjusiais to pasiekti, o ne paslapčia mėgaujasi pasiekimais, kurie dažniausiai neįsivaizduojami be kitų pagalbos.

5. Įsitikinkite, ar tikrai jūsų darbuotojai žino, į ką labiausiai reikia koncentruotis. 

Geriausias vadovo pagalbininkas – aiškios taisyklės kaip ir ką reikia daryti. Taip įsivaizduojamą darbą galima paversti realiu. Metų pradžioje aptarus gerai apgalvotas taisykles, kurių reikia laikytis, tai padės ir darbuotojams, ir vadovui.


6. Vertinkite savo laiką. 

Vadovui laikas ypač svarbus – juk reikia gerai apgalvoti visus sprendimus. Vadovai dažnai atakuojami iš visų pusių, skubos darbas nebus toks kokybiškas kaip gerai organizuotas darbas. Geriausi vadovai krupščiai laikosi savo dienotvarkės. Jie daro tai, ką reikia daryti, tačiau turi aiškius prioritetus, paskirsto užduotis ir pasilieka sau laiko gerai apgalvoti tai, kas svarbiausia.

7. Bendraukite su pavaldiniais, kad žinotumėte, kaip vyksta darbas

Sėkmingi vadovai dažniausiai yra puikūs pašnekovai. Jie turi žinoti ir apie teigiamus ir apie neigiamus atsiliepimus. Būkite įvykių sukūryje, būkite pasiekiamas. Net jei vadovaujate per atstumą, pasistenkite, kad jus langvai būtų galima prireikus surasti telefonu, el. paštu ir pan. Geriau jau būti toliau, bet pasiekiamam, nei arti ir neprieinamam. 

8. Neatsisakykite mokytojo vaidmens.

Dauguma dirbančių asmenų galėtų pasakyti, jog vadovas nesidalina itin vertingais patarimais, tiesiog reikalauja rezultatų. Geri vadovai niekada nesiliauti mokyti, nes yra patys suinteresuoti mokytis. Jie ne tik patys negaili laiko pavaldinių mokymams, bet ir investuoja pinigus į šį procesą, samdydami dėstytojus.

9. Neleiskite kilti konfliktams.

Kaip dauguma vadybininkų ir vadovų žino, darbinėje aplinkoje dažnai kyla konfliktai. Tarpusavio santykiai, konkurencija, noras pasirodyti geriau, gresiantis atleidimas, pavaldinių ir vadovaujančiųjų santykiai… Visur verda emocijos, galinčios peraugti į konfliktinę situaciją. Geri vadovai nesistengia išvengti konfliktų, jie moka tinkamai juos spręsti ir suvaldo tokias situacijas. Darbuotojai greitai pastebi, ar imamasi kokių priemonių konfliktams spręsti, ar ne. Jie gerbia tuos vadovus, kurie nebijo sudėtingesnių situacijų ir negerbia tų, kurie jų vengia.

10. Panaudokite ir neigiamas savybes.

Nebūkite visuomet vien teigiami, geri ir pozityvūs. Kartais nebijokite tapkite arogantiški, smulkmeniški, kad būtų gautas maksimaliai geras veiklos rezultatas.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (8)