Pasakę, kad jums patinka kieno nors švarkas ir gavę atsaką „Su šia seniena atrodau siaubingai!“, automatiškai susidarote įspūdį, kad šis žmogus nemoka priimti pagyrimų. Ir, deja, tai priverčia jus abu pasijusti nepatogiai.

Kai kitą kartą kas nors jums pasakys komplimentą, pasinaudokite žemiau pateiktais etiketo patarimais, kaip jį priimti:

1. Leiskite žmogui baigti šnekėti. Nepertraukite komplimento skubotu atsakymu, bet leiskite giriančiajam pabaigti savo sakinį.

Pasistenkite netrūkčioti pečiais, nevartyti akių ir neleptelti ko nors, kas paneigtų nuoširdų pastebėjimą ir įžeistų kalbantįjį. Tinkamas atsakymas galėtų būti toks: „Ačiū už pastebėjimą. Tikrai sunkiai dirbau prie šio pristatymo ir vertinu jūsų atsiliepimus“.

Arba: „Dėkoju, kad tai pasakėte. Tai, kad jums patiko vakarėlis, man daug reiškia. Užtrukau ne vieną dieną, galvodama apie programą, kuri įtrauktų visus susirinkusius.“

2. Sekite savo kūno kalbą. Rankų grąžymas, akių kontakto vengimas – tai neabejotini ženklai, kad jūs jaučiatės nepatogiai, ir verčiantys pašnekovą gailėtis pradėjus ką nors sakyti.

Klausydamiesi komplimento žiūrėkite kalbančiajam į akis, šypsokitės ir padėkokite už malonų pastebėjimą. Kažkodėl į pagyrimą dažnai esame linkę iškart atsakyti savo „kontrkomplimentu“, paprastai skubotu ir dirbtinu, taip siekdami kuo greičiau nukreipti nuo savęs dėmesį. Vis dėlto išlaikykite pauzę, priimkite ir leiskite paruoštiems pašnekovo žodžiams „nusėsti“ sieloje.

3. Jei tik galite, atsakykite nuoširdžiu komplimentu. Jeigu, tinkamai priėmę ir padėkoję už komplimentą, jūs jaučiate impulsą savo ruožtu pagirti pašnekovą – darykite tai! Pagrindinė sąlyga – komplimentas turi būti nuoširdus, neišgalvotas ir asmeniškas.

Visiems patinka būti pripažintiems dėl gerai atlikto darbo. Kiekvienam malonūs tokie konkretūs ir nuoširdūs pastebėjimai, kaip: „Man patiko tavo straipsnis praėjusios savaitės laikraštyje“, arba: „Mačiau tave bėgiojantį kaimynystėje. Žaviuosi tavo valia sportuoti tokiame karštyje vasaros metu“.

Susilaikykite nuo komplimentų apie svorį, kvepalus ar nėštumą – tai gali būti per daug intymu ir sutrikdyti pašnekovą. Pamėkite klausytis komplimentų ir išmokite juos sakyti patys!

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (8)