Pats žodis teriyaki susideda iš dviejų japoniškųjų: teri (reiškia „blizgesys“, kuris atsiranda nuo ištirpusio ir susikaramelizavusio cukraus) ir yaki, kuris reiškia „virimą“ ar „kepimą“. Padažas yra kaitinamas, kol pasiekiamas reikiamas jo tirštumas ir vėliau juo gardinamas paruoštas patiekalas.
Japonai su šiuo padažu nuo seno paprastai gamina įvairią žuvį, bet dabar populiaru su juo gaminti ir mėsą bei paukštieną (ypač antieną).
Reikės (5-6 asmenims):
Apie 700 g šviežios lašišos filė
Apie 700 g šviežių brokolių (su kotais)
Kelių žiupsnių druskos
Kelių žiupsnių sezamų sėklyčių
Teriyaki padažui:
14 šaukštų japoniškos sakės
12 šaukštų japoniško mirin ryžių vyno
8 šaukštų sojų padažo
3 šaukštų šviežiai tarkuotų imbierų sulčių
5 šaukštų skysto medaus
2 šaukštelių sezamų aliejaus
1/3 šaukštelio smulkiai maltų baltųjų pipirų
Gaminimas:
Lašišos filė supjaustykite į nestoras 5-6 filė dalis (odelę palikite), jas pašlakstykite trupučiu sezamų aliejaus ir pasūdykite keliais žiupsniais druskos. Tada nuo storojo koto nupjaustykite brokolio „skėčius“ (su plonaisiais koteliais) ir atidėkite į šalį.
Gilesniame inde gerai sumaišykite visus teriyaki padažo ingredientus ir atidėkite į šalį.
Gerai įkaitinkite keptuvę ir pradėkite joje kepti lašišos gabalėlius - kiekvieną šoną po kelias minutes, kad šiek tiek apskrustų. Kepti pradėkite taip, kad gabalėlio šonas su odele keptų paskutinis. Kai žuvies gabaliukus apversite ant odelės, į keptuvę supilkite paruoštą teriyaki padažą ir jam užvirus patroškinkite lašišą apie 2 min. Po to žuvį išimkite ir atidėkite šiltai.
Tuo tarpu smarkiai pakaitinkite likusį padažą, kad jis išgaruotų ir sutirštėtų.
Išvirusius brokolius nukoškite ir padalinkite į lėkštes.
Taip pat į lėkštę įdėkite lašišos gabalėlius, pagardinkite sutirštėjusiu padažu ir užberkite šiek tiek sezamų sėklyčių (prieš tai jas galite pakepinti – paskrudintos jos tampa kvapnesnės).
Skanaus!