Taigi - penkios dažniausiai pasitaikančios maisto pirkimo klaidos, kurias pateikia huffingtonpost.com.

1. Maistą perkate tik kartą per savaitę.

Toks pirkimo būdas yra labai populiarus JAV. Kartą per savaitę iki viršaus maisto produktais pripildome savo gigantiškus vežimėlius ir tikimės, kad šio grobio mums pakaks visai savaitei. Taip pirkdamas, vidutinis pirkėjas įsigyja daugiau ilgesnio galiojimo prekių, t.y. apdoroto maisto.

Dauguma mūsų lieka nepatenkinti, kai įsigytos brangiosios prekės genda vien dėl to, kad negalime jų greitai suvalgyti. Tačiau, tokie jau tie natūralūs maisto produktai - jeigu jų nesuvalgysite arba neužšaldysite, jie galiausiai suges.

Jeigu maistą pirksite dažniau ir mažesniais kiekiais, ne tik sutaupysite pinigų, bet ir reguliariai užkišite pilvą šviežiu maistu. Taigi laimi visi - laimingas žmogus, laimingas pilvas ir patenkinta piniginė.

2. Apsiperkate be plano.

Dauguma apsipirkinėjančių su savimi turi pirkinių sąrašą, tačiau tenka pastebėti, jog dažnai iš sąraše išvardintų produktų nesusideda subalansuoti patiekalai. Taigi prieš išsiruošdami į parduotuvę, suplanuokite, kokių produktų reikės bent 2-3 dienoms trims kartams per dieną pavalgyti ir pirkite tik tiems devyniems patiekalams.

Antraip galite namo parsinešti produktus, tačiau nerasti ką pavalgyti. Tokiu atveju parduotuvėje įsigytos morkos, kopūstai ir konservuotas moliūgas liūdnai tūnos šaldytuve nesuprasdami, kodėl jie apskritai buvo nusipirkti.

3. Perkate pilnu skrandžiu.

Turbūt jau visi žinote, kad nieko blogiau nėra nei apsipirkinėti tuščiu skrandžiu. Nes būtent dėl to galvojate, kad submarinas ar šaldyta pica yra fantastiškas vakarienės variantas.

Tačiau taisyklės „neapsipirkinėk nevalgęs“ nereiktų priiti per daug rimtai. Jeigu į parduotuvę eisite prisikimšę iki soties, gali būti, kad nenusipirksite nieko valgomo. Pilną vežimėlį prisikrausite popierinių rankšluosčių ir muilo, galiausiai kitą dieną vėl eisite pro parduotuvės duris, norėdami nusipirkti tikro maisto. Todėl geriausia į parduotuvę eiti nei prisivalgius, nei alkanam. Ir pasiėmus sąrašą, žinoma. Rinkitės aukso viduriuką.

4. Perkate pernelyg daug „sveikų“ pusgaminių.

Maisto pardavėjai džiūgauja dėl naujų maisto madų. Žinant, kad šiuo metu vyrauja nauja maisto mada, reiškia, kad parduotuvių lentynos lūžte lūžta nuo naujų pusfabrikačių, kurie atrodo sveiki tik iš išorės, tačiau tėra tik kitas vilkas avies kailyje. Jei ant pakuotės užklijuota etiketė „organiškas“, „natūralus“ ar „be glutamato“, dar nereiškia, kad šis produktas iš tiesų yra toks ir yra tinkamas bei sveikas pasirinkimas.

Taigi, valgykite tikrą maistą, o ne iš anksto paruoštą ir supakuotą maistą, kuris atsilaikytų net prieš atominį sprogimą, ir maitinsitės taip, kaip geriausia jūsų kūnui.

5. Nežinote, kada parduotuvė pasipildo atsargomis.

Šviežiausią maistą nusipirksite tik tada, kai žinosite, kada arčiausiai esanti parduotuvė pasipildo atsargomis. Susižinokite ir apsipirkimus planuokite tomis dienomis. Rasti šviežiausių maisto produktų gali būti sudėtinga, todėl jau geriau ilgau paieškoti, bet bent jau žinosite, kad jie per amžius netūnojo parduotuvių lentynose.

Galbūt išvengę didelių apsipirkinėjimo klaidų darymo pradėsite mėgti šį procesą. O jeigu nepavyksta nei vienas iš aukščiau išvardytų būdų, yra paskutinis išsigelbėjimo variantas. Į parduotuvę siųskite ką nors kitą!

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją