Motinos, norėdamos kūdikių odos priežiūroje išvengti chemikalų, dažnai jų odą tepa alyvuogių aliejumi, tačiau pasirodo, kad šis natūralus aliejus kūdikio odai gali padaryti žalos ir būti egzemos (neužkrečiamas, dažnai besikartojantis alerginis odos uždegimas, dermatito forma) priežastimi.
Mančesterio universiteto (angl. University of Manchester) mokslininkai išsiaiškino, kad alyvuogių bei saulėgrąžų aliejus gali pakenkti kūdikių odos apsauginiam barjerui, kuris pirmuosius dvejus metus nėra pilnai išsivystęs.
Aliejus skyla į riebalų rūgštis, kurios paveikia odos struktūrą ir ji praranda savo drėgmę bei leidžia patekti svetimkūniams. Dėl šios priežasties kūdikiui gali išsivystyti egzema.
Tyrimo metu buvo stebima 115 naujagimių, kuriuos mokslininkai suskirstė į tris grupes, oda. Keturias savaites pirmosios grupės naujagimių oda buvo masažuojama alyvuogių aliejumi, antrosios – saulėgrąžų, o trečiosios grupės naujagimių oda jokiu aliejumi masažuojama nebuvo.
Mokslininkai išsiaiškino, kad aliejus sustabdė kūdikių odos apsauginio sluoksnio formavimąsi.
Mokslininkė Alison Cooke Karališkojo akušerių koledžo (angl. Royal College of Midwives) konferencijoje pareiškė: „Aliejus stabdo šio apsauginio sluoksnio formavimąsi ir tai gali būti susiję su tokių ligų kaip egzema vystymusi.“
Nacionalinio sveikatos ir priežiūros pranašumo institutas (angl. National Institute for Health and Care Excellence) tėvams pataria ant kūdikių odos jokių odos priežiūros produktų netepti.