„Nuoširdumas, kurio dabar, po 12-kos blaivybės metų, mokausi iš naujo, yra labai svarbus faktorius. Buvo laikas, kai pasakodavau savo istoriją, bet iki galo neatsiverdavau, o žmonės tai jaučia. Esu sukaupęs žinių apie 12 žingsnių programą, sveikimą, savipagalbą, psichoterapijas, bet stokojau nuoširdumo. Lyg duočiau receptą, nors esu ne daktaras, bet ligonis. O juk niekur per daug nenutolau. Mane nuo geriančių skiria tik vienas stikliukas ar bokalas alaus. Anoniminių alkoholikų bendruomenėje juokaujame, kad daugiausiai blaivybės turi tas, kuris šiandien anksčiausiai atsikėlė. Gyvename po vieną dieną“, – samprotavo Tomas. Jo patirtis byloja, kad visų alkoholikų kelias labai panašus – skiriasi tik dekoracijos.

Nuo ko dažniausiai pradedate pasakoti asmeninę istoriją?

– Kaskart nuo skirtingų dalykų, bet neretai bandau retrospektyviai įvertinti, kodėl iš viso pasidaviau į alkoholio pusę, ko man iš to reikėjo? Atsakymas – nepritapimas, kai negali susitaikyti su šiuo pasauliu, jis atrodo neteisingas, žmonės ne tokie, todėl negali jų priimti. Manau, kertinis momentas buvo tėčio mirtis – einant per perėją jį partrenkė automobilis. Man buvo devyneri. Teisybę sakant, nesusitaikiau su šia netektimi iki šiandien, apie tai kalbėdamas tampu labai emocionalus, vadinasi, nesu paleidęs. Po šitiek metų jaučiu tokį patį tamsų debesėlį, slankiojantį apie mane.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (9)