Šiuolaikiškai sutvarkytame mieste tikrai netrūksta kur akis paganyti. Čia daugybė lankytinų objektų, tokių kaip seniausias Lietuvos cukraus fabrikas, choralinė žydų sinagoga su joje esančia Beatričės Kleizaitės-Vasaris menų galerija, daugybė muziejų, o ant miesto pastatų sienų puikuojasi garsių menininkų piešiniai. Marijampolė garsėja ir itin išpuoselėtais parkais, čia jų toli gražu ne vienas ir ne du, rašoma pranešime spaudai.
Pačioje miesto širdyje, prie pagrindinės miesto aikštės įrengtas itin romantišku pavadinimu – Poezijos parkas. Čia gausu fontanų, poilsio zonų ir romantiškų kampelių, tačiau didžiausią įspūdį paliko ne tai.
Šalia Vytautui Kernagiui skirto paminklo „Kai sirpsta vyšnios Suvalkijoj“ įrengtas požeminis tunelis, jungiantis dvi miesto dalis. Tai, ką jame galime išvysti – nustebins ne vieną. Visas tunelis nuklotas skirtingų žmonių portretais. Įspūdingas reginys ir dar įspūdingesnė idėja.
Miesto „veidasienė“ – taip pavadintas šis reginys, suvienijantis miestelėnus ir čia atvykstančius svečius. Tai prieš keletą metų dviems menininkams Vyteniui Jakui ir Ievai Voroneckytei kilusi idėja suvienyti marijampoliečius ir padaryti požeminę perėją kur kas jaukesne. Atrodo, kad šią idėją įgyvendinti pavyko su kaupu.
Šimtai, o gal ir tūkstančiai besišypsančių ar susimasčiusių įvairiaspalvių veidų atrodo tikrai įspūdingai. Nuodugniau analizuojant sienas galima surasti ir ne vieną žinomą veidą, tiesa, ne visi jie yra marijampoliečiai. Tai įrodo, kad ši „veidasienė“ tikrai populiari ir traukianti minias žmonių.
Įdomu, ar tai analogų pasaulyje neturintis projektas, kuriuo didžiuojasi Marijampolė ir kelia pavydą kitiems Lietuvos miestams.
Jeigu vykdami į šį miestą nuspręstumėt, kad ir jūs norite ten įsiamžinti, instrukciją kaip tai padaryti rasite „Facebook“ puslapyje „Miesto veidasienė – Marijampolės portretų galerija“ arba tiesiog užsukus į miesto širdyje, J. Basanavičiaus aikštėje įsikūrusį Marijampolės turizmo informacijos centrą.
Prie lankytinų vietų mieste kūrimo prisideda Europos regioninio plėtros fondo INTERREG V-A Lietuva-Lenkija programos dalis, kurios metu Lietuvos-Lenkijos pasienio miestuose yra skatinamas tvarus kultūros paveldo naudojimas Marijampolėje ir Suvalkuose, supažindinant visuomenę su kultūriniais objektais, įtraukiant į menines veiklas ir skatinant turizmą.