Santaros klinikų Neurologijos centro gydytoja neurologė prof. Rūta Mameniškienė teigia, kad suaugusiam žmogui kasdien reikėtų užmigti iki vidurnakčio ir miegoti ne mažiau nei 7 valandas.

„Pirmoje miego dalyje vyrauja lėtas miegas, o antroje – paradoksinis (arba greitų akių judesio) miegas. Todėl tie, kurie gulasi per vėlai, turi didesnė tikimybę susirgti lėtinėmis ligomis, silpnėja jų imunitetas, dėmesys ir atmintis, o tiems, kurie keliasi per anksti – sutrinka emocinė būklė ir blogėja psichinė sveikata“, – aiškina profesorė.

Anot jos, miegas yra labai svarbus gerai savijautai ir sveikatai.

„Norint būti sveikiems ir gerai jaustis, reikėtų miegoti tiek, kad gautume dvi pagrindines – lėto ir paradoksinio miego fazes. Lėtasis miegas turi tris stadijas – užmigimo, lengvo ir gilaus miego. Pastarasis yra labai svarbus, dar vadinamas „atkuriamuoju“, o kai jo trūksta – neatgaunama ir nekaupiama energija, nesureguliuojama ir neatgaivinama smegenų veikla, nepakankamai išskiriamas augimo hormonas. Moksliškai įrodyta, kad gilus miegas skatina įžvalgų mąstymą, didina kūrybiškumą ir gerina atmintį, o paradoksinis miegas labai svarbus psichologinės pusiausvyros atkūrimui“, – dėsto R. Mameniškienė.