Kaip anksčiau rašė Delfi, dažnai kalbama apie kompiuterinių žaidimų žalą – daugelis jaunų žmonių šią veiklą laiko tam tikra saviraiškos ir bendravimo forma, tačiau vėliau jiems tampa sunku bendrauti, megzti gyvą socialinį kontaktą.

Dabar Londono imperatoriškojo koledžo ir Austrijos Graco universiteto mokslininkai ištyrė daugiau nei 600 magistrantūros studijų studentų, klausdami apie jų patirtį žaidžiant atviro pasaulio žaidimus, rašo „Science Alert“.

Jie nustatė, kad šie vaizdo žaidimai, tokie kaip „The Legend of Zelda: Breath of the Wild“, leidžia atitrūkti nuo galvojimo apie realų gyvenimą, gerokai padidina atsipalaidavimo lygį ir bendrą psichinę savijautą.

„The Legend of Zelda: Breath of the Wild“

„Atviro pasaulio žaidimuose yra didelė, laisvai tyrinėjama aplinka, kurioje žaidėjai gali judėti ir sąveikauti su žaidimo pasauliu. Tokiuose žaidimuose dominuoja platūs kraštovaizdžiai, miestai, įvairios paslaptys“, – rašo tyrėjų komanda savo paskelbtame straipsnyje.

Pasak jų, tokio tipo žaidimai galėtų būti priešnuodis kitai mūsų pamėgtai skaitmeninei veiklai, pavyzdžiui, ilgai trunkančiam slinkimui per socialinius tinklus, kuri siejama su psichikos sveikatos pablogėjimu.

„Suteikdami įtraukiančią aplinką, kuri leidžia psichologiškai nukreipti dėmesį ir suteikia emocinį palengvėjimą, šie žaidimai gali būti vertinga psichologinės ir emocinės sveikatos stiprinimo priemonė“, – teigia tyrėjai.

Tyrime dalyvavę studentai teigė, kad šie žaidimai jiems suteikia didesnės „vidinės ramybės“ jausmą, taip pat galimybę „pamiršti kasdienius rūpesčius“ ir „išsijungti“ nuo bet kokių kitų įvykių. Vienas dalyvis atviro pasaulio žaidimus apibūdino kaip „meditacijos formą“.

„The Legend of Zelda: Breath of the Wild“

Šiuose žaidimuose paprastai būna numatytos misijos, tačiau žaidėjai nėra verčiami jų vykdyti žingsnis po žingsnio. Čia yra vietos eksperimentams ir tyrinėjimams, nesant spaudimo, kad reikia atlikti užduotis per tam tikrą laiką.

Šis tyrimas papildo tai, ką jau žinome – kompiuteriniai žaidimai gali sumažinti stresą ir padidinti pasitenkinimą, jei žaidžiami saikingai.

Tyrimas buvo paskelbtas žurnale „Journal of Medical Internet Research“.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją