Mokslininkai nustatė, kad norint sukurti tikslią žmogaus asmenybės kopiją, užtenka dviejų valandų pokalbio su dirbtinio intelekto (DI) modeliu, rašo livescience.com.
Naujame tyrime „Google“ ir Stanfordo universitetų mokslininkai, remdamiesi dviejų valandų trukmės pokalbiais su kiekvienu dalyviu, sukūrė 1052 asmenų „modeliavimo agentus“ – iš esmės dirbtinio intelekto kopijas. Šie interviu buvo naudojami generatyvinio dirbtinio intelekto modelio, skirto imituoti žmogaus elgesį, mokymui.
Siekiant įvertinti dirbtinio intelekto kopijų tikslumą, kiekvienas dalyvis atliko du asmenybės testų, socialinių apklausų ir loginių žaidimų ciklus, o po dviejų savaičių buvo paprašytas pakartoti šį procesą. Kai dirbtinio intelekto sukurtos kopijos atliko tuos pačius testus, jų atsakymai 85 proc. tikslumu atitiko žmogaus atsakymus.
Siūloma, kad dirbtinio intelekto modeliai, imituojantys žmogaus elgesį, galėtų būti naudingi įvairiuose mokslinių tyrimų scenarijuose, pavyzdžiui, vertinant visuomenės sveikatos politikos veiksmingumą, reakciją į produktų įvedimą į rinką ar net į svarbius visuomenės įvykius, kuriuos tirti su žmonėmis gali būti pernelyg brangu ir sudėtinga.
Mokslininkai pripažino, kad šia technologija gali būti piktnaudžiaujama. Piktavaliai jau dabar naudoja dirbtinį intelektą ir „deepfake“ (išmaniosios klastotės) technologijas, kad apgautų, apsimestų kitais žmonėmis, jais piktnaudžiautų ir manipuliuotų internete. Pasak tyrėjų, dirbtinio intelekto kopijomis taip pat gali būti piktnaudžiaujama.
Vis dėlto, jie teigė, kad ši technologija gali leisti tirti žmogaus elgesio aspektus tokiais būdais, kurie anksčiau buvo neįmanomi, nes suteikia labai kontroliuojamą bandymų aplinką be etinių, logistinių ar tarpasmeninių problemų, kylančių dirbant su žmonėmis.