L. Ubarevičius pasakoja, kad startuolio istorija oficialiai prasidėjo prieš beveik 10 metų.

„Tuo metu, besirengdami prestižiniam „Microsoft Imagine Cup“ konkursui (žaidimų kūrimo srityje), kartu su bendraįkūrėju Justu Šalkevičiumi ir kitais kolegomis sukūrė pirmąjį įmonės žaidimą „Never Future“. Pirmas blynas neprisvilo, tapome pirmąja komanda Baltijos šalyse, patekusia į „Microsoft“ ir „Nokia“ įkurtą verslo skatinimo stovyklą „AppCampus“. Tada žaidimai mums buvo hobis.

Startuolio „SneakyBox“ įkūrėjai Liudas Ubarevičius ir Justas Šalkevičius

Dabar jau šios mūsų veiklos hobiu nevadinčiau. Šiame žodyje netrūksta romantikos, bet verta paminėti, kad tiek aš, tiek ir kiti tuometiniai „SneakyBox“ kolegos žaidimais domėjosi nuo mažens. Dar prieš „Microsoft Imagine Cup“ buvome sukūrę ir kelis mažesnius asmeninius projektus, tai tikrai pagelbėjo dėti pirmuosius įmonės žingsnius. Tačiau ne paslaptis, kad nuo hobio iki darbo veda ilgas ir vingiuotas kelias“, – teigia L. Ubarevičius.

Anot jo, kompiuterinių žaidimų startuolis kuria be galo daug produktų ir visi jie yra labai įvairūs.

„Šalia originalių vaizdo žaidimų kūrybos „SneakyBox“ netrūksta ir kitų veiklų – nemažą dalį mūsų pajamų sudaro jau išleistų žaidimų perkėlimas į kitas platformas. Čia galime pasidžiaugti jau keletą metų trunkančia partneryste su žaidimų industrijos gigante „Atari“, kurios leidžiamus žaidimus atnaujiname pagal šiuolaikinius standartus bei pritaikome „PlayStation“, „Xbox“ ar „Nintendo“ platformoms.

Anksčiau itin daug dirbdavome ir su edukaciniu turiniu, virtualios ar papildytos realybės aplikacijomis, o praėjusiais metais, kartu su „Protagonistu“, išleidome ir pirmąjį stalo žaidimą, pasakojanti miesto istoriją „Marijampolė“.

Startuolis „SneakyBox“

Visus šiuos darbus sieja vienas išskirtinumas – kiekvieną savo produktą į dienos šviesą išleidžiame tikėdami, kad žaidėjus pasieks geriausia žaidimo versija. Stengiamės paliesti žaidėjų emocijos bei nostalgijos stygas, bei rasti kūrybinių sprendimų, kurie sugebėtų nustebinti“, – dėsto pašnekovas.

L. Ubarevičius skaičiuoja, kad per savo gyvavimo metus startuolis yra sukūręs kelias dešimtis įvairių žaidimų bei edukacinių programų.

„Didžiausias mūsų nuopelnas, žinoma, jau minėta ilgalaikė partnerystė su „Atari“. Kartu su šiais industrijos „gigantais“ jau pristatėme 7 atnaujintus produktus, menančius auksinę žaidimų erą ir turinčius milijonus gerbėjų visame pasaulyje. Daugiau informacijos apie šią seriją rasite ČIA“, – dalinasi jis.

Pasak įmonės vadovo, vienas pagrindinių iššūkių, su kuriuo susiduria startuolis – kvalifikuotų specialistų, ypač žaidimų dizainerių, trūkumas Lietuvoje.

„Žmonių, kurie galėtų įsivaizduoti ir kurti lygius, mechanikas bei žaismą Lietuvoje yra vienetai, o tai, be abejo, lėtina tiek kokybės, tiek ir pačios industrijos augimą.

Startuolis „SneakyBox“

Tuo tarpu pats žaidimų kūrimo procesas iš esmės nesiskiria nuo bet kokio kito produkto kūrimo. Atradus komandai patinkančią idėją atliekami pasiruošimo veiksmai – tyrimai, planavimas bei pačios idėjos šlifavimas. Po to viskas pagal „Agile“ metodologiją nugula į sprintus, kol turime žaidimą. Vėliau žaidimas testuojamas, taisome klaidas ir paleidžiame žaidėjams ir tikimėsi, kad nieko nepražiopsojome“, – aiškina L. Ubarevičius.

Jis džiaugiasi, kad šiuo metu „Sneakybox“ finansinį stabilumą užtikrina turimi vidiniai resursai bei įmonės generuojamos pajamos, tačiau galimybės ateityje ieškoti investuotojų tikrai neatmeta.

„Mūsų tikslas, iš esmės, lieka nepakitęs nuo pat „SneakyBox“ ištakų: ugdyti mūsų šalies žaidimų industriją, jos kultūrą, žaidimų kūrėjų lygį ir benduomenę. Praėjusiais metais žengėme pirmuosius žingsnius ugdydami jaunuosius žaidimų kūrėjus atverdami „SneakyBox“ akademijos duris, o šiemet kartojame iniciatyvą. Esu įsitikinęs, kad Lietuvoje esame pajėgūs kurti ir aukščiausio (AAA) lygio žaidimus, tad apie tai svajojame ir mes.

Startuolis „SneakyBox“

Žinoma, neatsisakysime ir darbo su kitų sukurtais žaidimais – tai mums leidžia ne tik gilinti savo technologines žinias, bet ir perprasti technologinius bei kūrybinius sprendimus, taikomus sėkmingiausiose šios industrijos įmonėse“, – tikisi startuoliio vadovas.

Svajojantiems apie savo verslą, L. Ubarevičius pataria tinkamai nusiteikti ir tiesiog pradėti.

„Galbūt tai tiesiog gamerių mentalitetas, tačiau visiems norintiems pradėti savo verslą rekomenduočiau... Pradėti. Visai kaip žaidimuose, mes bandome, kol mums galiausiai pavyksta. Kartais tenka pralaimėti ar keisti strategiją, tačiau tik bandydami galėsime atrasti pergalingą kelią. Pasiruošti visiems gyvenimo iššūkiams tikriausiai nepavyks, tačiau tinkamas nusiteikimas padės lengviau įveikti būsimas klaidas“, – tikina jis.