„Sprendimas didinti autorių fondą – strateginis mūsų veiksmas dar labiau stiprinti „Delfi Plius“ platformą, pritraukti dar daugiau kūrėjų. Neabejojame, kad nenutrūkstamas ir kokybiškas turinys pritrauks ir daugiau prenumeratorių, – sako Delfi direktorius Vytautas Benokraitis. – Šiandieninė situacija yra sudėtinga žiniasklaidos verslui, tačiau mes nenorime eiti naujienų apmokestinimo keliu, mes tikime kitu keliu – mokamas turinys turi būti išskirtinis turinys.“

„Delfi Plius“ yra nepriklausomų autorių kūrimo platforma, už jų kūrybą mokama iš autorių fondo, kurį sudaro „Delfi Plius“ prenumeratos surenkamos lėšos, o nuo šiol – ir iš 1,2 proc. GPM, kurį gali skirti kiekvienas autorius palaikantis Lietuvos pilietis. Delfi užtikrina, kad 100 proc. visų surinktų lėšų bus panaudota tik autorių honorarams sumokėti. Pajamų rinkimo ir administravimo funkciją vykdys Delfi įsteigta viešoji įstaiga „Autorių fondas“.

2019 m. rudenį pradėjusi veikti „Delfi Plius“ platforma autoriams jau yra išmokėjusi 17,5 tūkst. eurų. Daugiausia per mėnesį uždirbęs kūrėjas gavo beveik 600 eurų pajamų. 2020 m. kovą autorių fondas buvo rekordinio dydžio ir sudarė 3 576 eurus. Iki metų pabaigos „Delfi Plius“ ketina iš viso išmokėti 70 tūkst. eurų.

„Norime, kad kūrybos galimybės visiems kūrėjams Lietuvoje taptų platesnės. Kuo daugiau žmonių galės pasiekti didelę auditoriją, tuo stipresnis bus laisvas žodis, – priduria „Delfi Plius“ redaktorius Paulius Paulaitis. – Žiniasklaida pasaulyje susiduria su pasitikėjimo krize, tad norime pritraukti daugiau turinčių ką pasakyti apie procesus šalyje ir pasaulyje, kurių nepriklausomumu niekas neabejotų.“

Kaip paremti autorius, galite sužinoti ČIA.

„Delfi Plius“ – atvira turinio monetizavimo platforma, prie kurios prisijungę vartotojai gali rasti tiek atskirų autorių, tiek žinomų tarptautinių ir lietuviškų žiniasklaidos priemonių kokybišką įvairaus formato turinį, o turinio autoriams ši platforma leidžia užsidirbti iš savo kūrybos.

Platformoje skelbiama išversta „The Economist“, „Bloomberg“, „Harvard Business Review“, „Foreign Policy“ publicistika, taip pat straipsniai iš „Kultūros barų“, „Lamų slėnio“, Naujojo Židinio-Aidų“, „Šiaurės Atėnų“ ir kitų leidinių.

Tarp nepriklausomų autorių – Rytis Zemkauskas, Rimas Šapauskas, Andrius Užkalnis, Erika Umbrasaitė, Gražina Kristina Sviderskytė, Ernestas Parulskis, Marius Burokas, Paulius ir Jurgita Jurkevičiai bei dar 60 kitų laisvųjų kūrėjų.

Projektą iš dalies finansuoja „Google“ skaitmeninių naujienų inovacijų fondas (angl. „Google Digital News Innovation Fund“, sutrumpintai – „Google DNI“).