„Šį receptą sugalvojau virdama kalakutienos sultinį trintai daržovių sriubai. Mėsytę susmulkinau ir ketinau gaminti didžkukulius, bet, akims užkliuvus už pundelio šviežių špinatų, mintyse atsirado kitoks gaminio formatas“, – apie netikėtai gimusį receptą pasakoja mokytojos padėjėja.
Keturis sūnus su vyru auginanti Kristina pastebi, kad bulviniai patiekalai šeimoje labai mėgstami. Juolab, kad patys augina bulves – kaip tai darė tėvai bei seneliai. Tiesa, kartais smalsumo vedina, Kristina bulvių nusiperka ir parduotuvėje, mat nori išbandyti skirtingas jų savybes, atrasti patinkančias veisles.
O iš bulvių Kristina gamina labai įvairius, dažno lietuvio mėgstamus patiekalus: bulvių košę garnyrui, lietinius su bulviniu dažiniu, bulvinius, žemaičių, Kėdainių blynus, kugelį, didžkukulius, cepelinus ir, žinoma, keptas bulves su šaltibarščiais.
Na o šiandien Kristina Binkienė kviečia išbandyti naują patiekalą – bulvių vyniotinį su mėsa.
Virtų bulvių vyniotinis su kalakutiena
Reikės:
Tešlai:
virtų bulvių,
kiaušinio,
krakmolo, druskos
(1 kilogramui virtų bulvių – 1 kiaušinis, 100 g krakmolo).
Įdarui:
kalakutienos
svogūno
česnako
alyvuogių aliejaus
sviesto
grietinėlės
virtos morkos
špinatų
fermentinio sūrio
Gaminimas:
Vyniotinio pagrindui – su lupena virtos bulvės. Jas atšaldyti, nulupti, sugrūsti ar sumalti. 1 kg bulvių masės reikia 1 kiaušinio ir 100 g krakmolo, druskos. Suminkyti tešlą.
Įdarui Kristina naudojo su prieskoninėmis daržovėmis virtą kalakutieną. Ją reikia susmulkinti ir pakepinti su smulkintais svogūnu ir česnaku alyvuogių aliejaus ir sviesto mišinyje. Jei turite, čia nepamaišytų ir šlakelis grietinėlės.
Ant stalo patiesti maistinę plėvelę ir ant jos iškloti bulvių masę, paspaudžiant suformuoti stačiakampį blyną.
Per vidurį sudėti česnakiniame aliejuje pašildytus špinatus.
Ant špinatų sudėti mėsos įdarą, ant viršaus – per visą ilgį išdėlioti perpjautą virtą morką.
Atkeliant plėvelę suformuoti vyniotinį.
Vyniotinį patepti lydytu sviestu, viršų apdėti sūrio juostelėmis.
Kepti 200 laispnių įkaitintoje orkaitėje apie 40 minučių.
Vyniotinį patiekti su tirpinto sviesto su grietine padažu.
Na o norintys pagaminti įmantresnį patiekalą, gali išbandyti šį Kristinos patiekalą, kuris labiau žinomas iš „veselių, garsių giminės balių, babos Juzefos devyniasdešimtmečio ar keturnedėlio“: Iš aukso fondo: kaunietė pagamino veselių ir garbingų jubiliejų pažiba vadinamą kelmą – pavyko ir be šonkaulių