Rado širdžiai mielą veiklą
Viskas prasidėjo prieš ketverius metus, kai motinystės atostogose buvusi Vaida susigundė meduolių dekoravimo kursais. „Aš visada mėgau dekoruoti meduolius. Net būdama paauglė prisikepdavau kalną sausainių ir juos piešdavau. Žinoma, tuo metu nežinojau įvairių technologijų – nei koks glajus, kokio tirštumo turi būti, nei kaip glazūruoti“, – pasakoja pusvalandį pokalbiui ištaikiusi kaunietė.
„Gal sunku patikėti, bet naktimis nemiegodavau mąstydama apie tai, kokius sausainius kepti ir kaip juos dekoruoti, visur ieškodavau idėjų ir informacijos. Aš tiesiog kiekvieną dieną mėgavausi ir tebesimėgauju šia veikla“, – džiaugiasi radusi širdžiai mielą veiklą.
Nors moteris kuklinasi vadinama verslininke, tačiau pripažįsta: sparčiai daugėjant užsakymų vienai suktis jau darosi sunku. Ypač prieš šventes sulaukiant daug užsakymų ne visus gali tenkinti.
Patarimai, kaip gaminti glajų
Meduolių tešlos receptą Vaida rado internete, tiesa, jį kažkiek patobulino. Moteris maišo tešlą iš natūralių ingredientų, kuriuos perka iš ūkininkų: sviesto, kiaušinių, medų. Tešlą brandina ir tik tada kepa.
„Glazūruojama etapais, o tam, kad spalvos nesusimaišytų, nutepus vieną sluoksnį sausainį reikia padžiovinti. Jei sudėtingas piešinys, sausainius tenka glazūruoti, tapyti ne vieną valandą“, – sako V. Skarupskienė.
Meduolių glazūravimo techniką įvaldžiusi Vaida noriai dalijasi patarimais, kaip paruošti glajų, kad meduolių dekoravimas pasisektų ir teiktų vien geras emocijas.
Gamindama glajų Vaida ima:
30 g kiaušinio baltymo (pasterizuoto arba natūralaus) – tai būtų vieno vidutinio kiaušinio baltymas,
apie 150 g cukraus pudros,
apie 1 a. š. citrinos sulčių arba žiupsnelį citrinos rūgšties.
„Viską plakame plaktuvu, tačiau negreitu režimu. Greitai plakti negalima, kad nepatektų oro ir neatsirastų glajuje burbuliukų. Plakti reikia apie 7-8 minutes. O tada glajų skiedžiu vandeniu. Dedu po šaukštą, maišau ir stebiu, kokio tirštumo glajus gaunasi. Skystesnio jo reikia norint padengti visą sausainio paviršių. O detalėms arba tik raštams išpiešti reikia tirštesnio glajaus“, – sako Vaida.
Ką daryti, jei sudžiūvo
Nors dauguma apie meduolius kalba kalėdiniu laikotarpiu, Vaida tikina: jie populiarūs ištisus metus.
Pasak Vaidos, meduolius drąsiai galima laikyti kelis mėnesius, tačiau vertėtų pasirūpinti, kad būtų supakuoti, antraip sudžius ir bus kietoki. Tačiau jei taip nutiko – ne bėda, tereikia sausainius sudėti į uždarą indą kartu su keliomis obuolio skiltelėmis. Jau po pusdienio meduoliai bus minkštut minkštutėliai – tokiu būdu galima išgelbėti bet kokius sudžiūvusius meduolius.