„Rimi“ kulinarijos technologė Lina Barčaitė sako, kad turint namuose cukinijų, visada galima sugalvoti, ką iš jų pagaminti. „Cukinijos tinkamos ne tik blyneliams ar apkepui, bet ir troškiniams, salotoms, sriuboms. Tarkuotomis jomis galima pakeisti dalį faršo – maltinukai bus sultingesni ir puresni, taip pat įmaišyti į pyragų tešlą, o plonai supjaustytas juostelėmis panaudoti suktinukams ar jomis pakeisti lazanijos lakštus. Iš jaunų cukinijų galima pasigaminti net cukinijų makaronus: tereikia supjaustyti cukiniją išilgai plonais šiaudeliais daržovių skustuku ar spiraline daržovių pjaustykle, o paskui vos kelias minutes juos pakepti. Visų mėgstamas bulvių plokštainis taip pat įgaus kitokio skonio, jei įtarkuosime cukinijos. O jei norite greitos vakarienės ir namuose yra daržovių, galite išsikepti paprastų, bet ne prastų blynelių“, – siūlo L. Barčaitė.
Stiprina imunitetą ir padeda kontroliuoti svorį
Tradiciškai manome, kad karatinoidų gausu tik morkose, tačiau jų yra ir cukinijose: „Liuteinas ir zeaksatinas saugo akis ir nuo kenksmingų saulės spindulių poveikio. Beta karotenas, kaip antioksidantas, saugo organizmą nuo laisvųjų radikalų, padeda išlaikyti odos elastingumą, stiprina imunitetą. Kripkoksantinas, kurio randama cukinijose, gali būti naudingas siekiant išvengti vėžio.“
Blyneliams reikės:
200 g bulvių
140 g morkų
200 g cukinijų
40 g miltų
1 vnt. kiaušinio
1 vnt. svogūno
Česnako, druskos ir pipirų;
Mėgstamų prieskonių.
Gaminimo eiga:
1. Bulves, morkas, cukinijas ir svogūną sutarkuokite burokine tarka.
2. Dideliame dubenyje viską sumaišykite su lengvai paplaktu kiaušiniu, miltais, smulkiai kapotu arba išspaustu česnaku. Pagal skonį pagardinkite druska ir pipirais.
3. Keptuvėje įkaitinkite truputį aliejaus. Formuokite nedidelius blynelius, dėkite į keptuvę ir gražiai apkepkite iš abiejų pusių.
Skanaus!