„Bandymų stoties“ laidoje Alfas kartu su maisto technologe Vida Ežerskiene atskleis, ką darome ne taip ruošdami vištienos krūrinėlę? Kodėl ji išsausėja? Sužinosite, kaip vištienos sultingumui gali padėti šiltas, sūdytas vanduo. Kokią didžiausią klaidą darome voliodami krūtinėlę kiaušinių plakinyje ir miltuose? Bei kiek laiko ir kokioje temperatūroje ją kepti, kad ji visada išliktų sultinga?
Kaip gi reikėtų ruošti vištieną, kad ji būtų sultinga?
Prieš kepant krūtinėlę reikėtų ištraukti joje esančią sausgyslę, o tada mėsą keliais pjūviais įpjauti, taip ji mažiau trauksis kepimo metu, maždaug 1 mm. Jei krūtinėlę ruošime natūraliai, nevoliosime miltuose ar kiaušinių plakinyje, ją reikėtų palaikyti šiltame, sūdytame vandenyje. Taip ji taps sultingesne. 0,5 kg vandens ir 200 g vištienos krūtinėlės reikėtų maždaug 7 g druskos. Šiltas vanduo greičiau absorbuojasi nei šaltas vanduo. Laikykite apie 15 minučių. Jei naudosite šaldytą krūtinėlę, ją reikėtų iš vakaro atšildyti kambario temperatūroje.
Kažkodėl žmonės ruošdami krūtinėlę su miltais iš pradžių volioja kiaušinio plakinyje, tada miltuose, o reikia daryti atvirkščiai, pirma volioti miltuose. Miltai sustabdo sulčių ištekėjimą, tada ant kaitrios ugnies apkepkite abi puses, kad neištekėtų sultys. Dėkite į 180 °C įkaitintą orkaitę ir kepkite iki 76 °C vidaus temperatūros. Ir dar viena taisyklė – reikia dėti vištieną į įkaitintą orkaitę, nes jei dėsite į šaltą, mėsa ilgiau bus karštyje ir perkeps.
O kam reikalingas cukrus?
Cukrus taip pat reikalingas dėl sultingumo. Jis tinka ir žuviai, ir vištienai. Apibarstykite vištienos gabalėlį mažu žiupsneliu cukraus, jis neduos saldumo, bet sustabdys sulčių ištejkėjimą ir ji gražiau apskrus.
O jei vietoj miltų naudotume džiūvėsėlius?
Jeigu naudojame miltus, vištieną voliojame miltuose ir tada kiaušinyje, o jei renkatės džiūvėsėlius, tada reikia volioti kiaušinių plakinyje ir tik tada džiūvėsėliuose.