Plastikinė, stiklinė ar medinė
Viskas prasideda nuo lentelės pasirinkimo. Dažniausi pasirinkimai: plastikinės, medinės ir stiklinės lentelės.
Priešingai nei plastikas, stiklas yra tvirtesnis, dėl to jos neįpjausite ir netrupinsite. Stiklinės lentelės turi dar ir papildomą privalumą – jos nesugeria kvapų, dėl to palengvėja lentelės priežiūra. Bet stiklas turi specifinę savybę, kuri patinka ne visiems – stiklinės lentelės ir peilio kontaktas sukelia neįprastus, ne visada malonius garsus. Girdimas garsas signalizuoja ir apie tai, kad gadinami peilio ašmenys.
Lentelės naudojimas
Išsirinkti lentelę tėra pirmas žingsnis. Svarbu ir tinkamai ją naudoti. Itin didelį dėmesį reikėtų atkreipti į tai, ar pjaustysite žalią mėsą bei produktus su stipriu kvapu. Visų pirma, svarbu taip planuoti maisto gamybos eigą, kad supjausčius žalią mėsą, ant lentelės nebūtų iškart pjaustomi kiti produktai. Supjausčius mėsą, lentelę reikėtų nuplauti, saugiausia – perlieti karštu vandeniu.
Kelios skirtingos lentelės padeda išvengti ir netikėtų maisto kvapų. Jei vakarienei gaminate troškinį su česnaku, o desertui ketinate pjaustyti vaisius, pjaustydami viską ant vienos lentelės rizikuojate patiekti vaisius su česnako aromatu. Kaip ir su mėsa, taip ir su aromatingais produktais – jiems verta skirti atskirą pjaustymo lentelę, kad būtų išvengta nenumatytų kvapų ir skonių mišinių. Jei vis dėlto lentelė įsigėrė kvapo, įtrinkite ją su citrina, leiskite citrinos sultims pastovėti bent minutę, ir tada nuskalaukite.
Lentelės valymas
Norint palaikyti medinės lentelės švarą ir kokybę, rekomenduojama ją plauti iškart po naudojimo. Net itin purvinos lentelės nereikėtų užmerkti vandenyje, geriausia plauti po tekančiu vandeniu. Pjaustymo lentelei tinka įprasti indų plovikliai. Svarbiausias žingsnis po plovimo – kruopščiai nusausinti lentelę.