– Papasakokite, kaip ir kodėl išvykote gyventi į Norvegiją?
– Kaip pavyko įsidarbinti restorano virtuvėje, neturint jokio išsilavinimo, susijusio su maisto gamyba? Ar turėjote tokios darbo patirties?
– Man tai – nieko keisto. Tik įrodo, kad dokumentas, ant kurio parašyta, jog sugebi gaminti, ne visada reiškia, kad iš tikrųjų tai moki. Savo sugebėjimus įrodžiau praktiškai, jau atėjusi dirbti, o ko nežinojau – greit išmokau.
Na o Lietuvoje dirbau daug skirtingų darbų – buvau padavėja, administratore, pardavėja, tačiau kulinariją visuomet norėjau pasilikti kaip hobį, bijojau, kad pradėjus dirbti tokį darbą dings mano aistra (ačiū diebui, tai nepasiteisino). Viską išmokau pati, neturėjau jokios realios praktikos virtuvėje.
– Maistą pradėjote gaminti jau paauglystėje. Kaip reaguodavote į nesėkmes?
Jei sudegdavo pyragas, neiškildavo tešla ar pridėdavau per daug druskos, paauglystėje labai greitai nuleisdavau rankas – daugiau to patiekalo nebegamindavau. Tačiau laikui bėgant supratau, kad tik sudeginti pyragai išmoko, kokie jie iš tikrųjų turėtų būti. Gamini po du, penkis, o gal net ir dešimt kartų, kol ištobulini receptą. Stengiuosi iš anksto nenuvertinti savo sugebėjimų, džiaugiuosi, kad net ir nelabai mokėdama gaminti imdavausi tokių receptų, prie kurių užtrukdavau kelias dienas.
– Ką jums reiškia maisto gaminimas?
Dažnai namuose gamindama eksperimentuoju su maistu, tačiau desertus mėgstu ruošti vadovaudamasi receptais, nes norint pagaminti gerą skanėstą svarbus tikslumas. Žemiau pasidalinsiu savo firminio obuolių pyrago receptu.
– Kuo skiriasi lietuviška ir norvegiška virtuvė? Kokie vyrauja patiekalai restorane, kuriame dirbate?
„Furu“ restorano virtuvė įvairi, prisitaikome prie vietos gyventojų poreikių – nuo burgerių su bulvytėmis iki aukštos klasės jautienos kepsnių bei kelių rūšių vietoje pagautos žuvies. Vyriausiasis šefas meniu keičia kas sezoną: vasarą gaminome lengvesnius patiekalus, rudenį – labiau tradicinius, kadangi iš atostogų grįžę žmonės būna pasiilgę namų maisto.
Mūsų miestelyje Narvik lankosi nemažai turistų, todėl gaminame įvairius patiekalus, nes ne visi mėgsta eksperimentuoti, pavyzdžiui, svetimose vietose valgyti žuvį. Patys norvegai mūsų virtuvę tikrai mėgsta, restoranas yra bene populiariausias miestelyje. Tokių vietų su dideliu patiekalų pasirinkimu nėra daug, o tai čia yra vertinama. Restorane nesiekiame taikytis į tradicinę virtuvę, bandome pagaminti panašius, bet įvairaus skonio patiekalus su netikėtomis variacijomis, įdomesniais garnyrais.
– Instagramo platformoje turite paskyrą, kurioje dalijatės gaminamais patiekalais.
Ar dažnai sulaukiu prašymų ką nors pagaminti? Būdama tėvų namuose vis kepu ką nors saldaus svečiams. Esu žmogus, kuriam artimųjų įvertinimas yra pats svarbiausias, todėl visus draugus, artimuosius vaišinu viskuo, ką gaminu, jų reakcijos labiausiai paglosto širdį.
– Kokie jūsų ateities tikslai šioje sferoje?
Šiuo metu noriu pagilinti savo žinias, ateityje galbūt sieksiu išsilavinimo, norėčiau tapti konditere, nes desertai – mano didžiausia meilė.
Reikės:
210 g miltų;
200 g cukraus;
1 a. š. kepimo miltelių;
1 a. š. vanilinio cukraus;
3 kiaušinių;
3 v. š. aliejaus;
0,5 stiklinės pieno;
Apie 800 g obuolių;
Žiupsnelio druskos.
Gaminimas:
* Išmaišyti miltus, cukrų, kepimo miltelius, vanilinį cukrų, druską.
* Įmaišyti aliejų, pieną, kiaušinius.
* Nulupti obuolius ir supjausčius plonomis skiltelėmis sudėti į tešlą, išmaišyti.
* Kepti 30-35 min 200 laipsnių temperatūroje.