Grįžusi pas tėvus užklydau į ūkinį pastatą, kuriame sukrauti visokie rakandai. Akis užkliuvo už šių, daugiau nei dvidešimt metų nematytų voveraičių ir gaidelių keptuvių, čiupau abi ir pilna džiugesio parnešiau jas namo. Pasakiau mamai, kad noriu, jog iškeptų tokius pyragėlius, būtent iš tokios pat tešlos kaip vaikystėje.
Mama sako, kad šie pyragėliai visad buvo gaminami pagal tetos Petrutės iš Akmenės receptą.
„Turiu paskambinti jai. Ji šį receptą tikrai žinos ir mintinai iš galvos pasakys“, – sakė mama.
Pasak mamos, tetos Petrutės Ertenienės voveraites ir gaidelius žinojo visa Akmenė. Ji juos kepė visą savo gyvenimą, o miestelio gyventojai juos pirkdavo, nes niekas tokių skanių iškepti nemokėjo. Tik dabar, kai Petrutei jau 91-eri, paskutinius 20 metų voveraites ir gaidelius ji kepa tik savo malonumui – sau ir savo vyrui.
Petrutės pyragaičių – grybukų, voveraičių ir gaidelių – receptas
Reikės:
- Miltų (iš nuojautos, iki kol tešla bus atitinkamai tiršta – ji turėtų būti tirštesnė už blynų tešlą)
- 6 kiaušinių trynių
- 1 stiklinė cukraus
- 1 pakelis sviesto
- 1 indelis grietinės
- 0,5 arbatinio šaukštelio vanilinio cukraus
- 1 arbatinis šaukštelis kepimo miltelių su kaupu
Gaminimas: visus ingredientus sukratyti į dubenį ir gerai išmaišyti. Tešlą paskirstyti ant kaitrios keptuvės ir laukti, kol gražiai paruduos.
Tačiau pats pagrindinis dalykas, kurio nevalia užmiršti – ketaus keptuvę ištepti lašinukais. Gali būti sūdyti arba rūkyti. Jokiu būdu ne aliejumi ar sviestu. Tai kepiniui suteikia išskirtinio skonio.
Jei norite gaidelių ir voveraičių galveles galite papuošti ištirpintu šokoladu arba virti kakavą, cukrų ir baltymus.
Žinokite, buvo taip skanu, kad nieko skaniau ir būti negali. Valgėm visa šeima, net ir jaunoji karta, kuri niekada tokių gaidelių ragavusi nebuvo. Patiko visiems. Penkios keptuvės išnyko akimirksniu. Neleidome grybukams, voveraitėms ir gaideliams net atvėsti. Taip, o tešla buvo tokia pati kaip vaikystėje. Belieka padėkoti tetai Petrutei.