„Su mėsa dirbu jau nuo 1992 metų. Puikiau matau, koks yra mūsų pirkėjas – tai žmogus, kuris vertina kokybę, supranta mėsą ir žino, kad kokybė kainuoja“, – šypsosi L. Venckus.
Lietuviams tikrai rūpimas klausimas yra kainos. Pakalbėkime apie mėsos kainas – kodėl mėsa kartais yra labai labai brangi?
Taip pat, kaip ir su aliejumi – mėsos kaina priklauso nuo kokybės. Visa mėsa yra rūšiuojama pagal kokybę. Pagal amerikietišką vertinimą, brangiausia mėsa vadinama „prime“, o sąlyginai blogiausia – „regular“. Žiūrint į japonišką, čia jau ribos smarkiai pasikeičia, mėsa vertinama kur kas plačiau.
Ar per tiek metų, kol dirbate su mėsa, pasikeitė pirkėjas?
Taip, jis auga. Pirkėjas atranda kokybę ir supranta, už ką moka.
Ką manote apie didžiuosiuose prekybos centruose pardavinėjamą mėsą?
Sunku ką ir pakomentuoti... Pats mėsos ten nelabai perku. Yra daug mitų, jog karviena pardavinėjama, kad prastos kokybės ta visa mėsa. Manau, kad ten pardavinėjama mėsa tiesiog nėra brangi rinkoje.
Kaip pirkėjui, pamačiusiam mėsą, suprasti, kad ta mėsa iš tiesų yra gera?
Turi būti natūrali mėsos spalva, be jokių papilkėjimų ar pažaliavimų. Ji neturi būti minkšta. Taip pat žmonės kartais maišo dėl kvapo – jei tai brandinta mėsa, kvapas būna intensyvesnis, o žmonės galvoja, kad mėsa yra sugedusi.
Kaip iš tiesų teisingai paruošti mėsą?
Aš esu už patį paprasčiausią gaminimo būdą. Ypač nepripažįstu jokių padažu, nes su padažais norima kažką paslėpti. Prieš kepdami palaikykite mėsą kambario temperatūroje. Tuomet dėti į labai stipriai įkaitintą keptuvę ir kepti vos kelias minutes. Kai mėsa iškepa, jai reikia leisti pailsėti.