– Turbūt nesuklysiu pasakiusi, kad rengti vakarienę NATO viršūnių susitikimo svečiams – vienas ryškiausių epizodų jūsų karjeroje? Jei ne pats svarbiausias.
– Galima sakyti, kad tai buvo svarbiausia ir atsakingiausia mano karjeroje rengta vakarienė, nes, kaip bebuvę, suvažiavo visi pasaulio lyderiai. Ir mums reikėjo būti be galo tiksliems ir kruopštiems. Tarkime, mano sukurtas meniu transformavosi į 17 pakitimų. Ir tai suvaldyti buvo tikrai didelis iššūkis.
– Ar sudėtinga buvo atranka vakarienei rengti? Kiek konkurentų įveikėte?
– Iš pradžių turėjau paruošti valgiaraštį – tai nebuvo sudėtingas dalykas. Tada buvo ragaujama, degustuojama. Kad mes laimėjome konkursą, sužinojome gal daugiau nei prieš du mėnesius.
Pats intensyviausias laikas prasidėjo likus mėnesiui iki renginio, kai mums ėmė plaukti informacija apie tai, kas ką valgo, ko nevalgo, į ką būtina atkreipti dėmesį ir t. t. – tada buvo tikslinamos ir derinamos detalės.
– Sakykite, kodėl neatskleidžiama, ką garbūs vakarienės svečiai valgė, kuo užgėrė?
– Kiek galite papasakoti apie vakaro valgiaraštį?
– Jame buvo nemažai lietuviškų akcentų – toks buvo pagrindinis organizatorių noras. Aš norėjau per maistą atskleisti Lietuvos regionus – Aukštaitiją, Žemaitiją, Dzūkiją, Suvalkiją. Kiekvienas jų turi tam tikrų perliukų, kuriuos ir įtraukiau į valgiaraštį. Produktus rinkome pagal sezoniškumą – augančius birželio mėnesį, liepos viduryje.
Galutinis rezultatas man pačiam patiko. Patiko ir meniu vertinusiems prezidentūros atstovams.
– Kiek patiekalų vakarienei ruošėte?
– Buvo keturių etapų vakarienė, tai yra, ruošėme keturis patiekalus. Minėjau 17 pakitimų, kurie buvo daromi atsižvelgiant į žmones, kurie turi įvairių poreikių. Tarkime, kai kurie nevartoja alkoholio – o jo buvo tikrai nedaug – tad buvo parengtos kitų gėrimų alternatyvos. Beje, ir tarp gėrimų buvo lietuviškų akcentų.
Iššūkis ir tai, kad tam tikram žmogui skirtas tik tas patiekalas, ir kad jį ruošiant nebūtų nė menkiausios klaidos. Tarkime, kad nepatektų gliuteno, kad gamybos metu net šalia nebūtų buvęs kažkoks alergenas, tarkime, riešutas ar salieras, nebūtų pieno produktų pėdsako. Beje, žmonių, nevartojančių pieno produktų, buvo nemažai.
– Sakykite, kaip tokią informaciją suvaldyti ir atsiminti, ką kam patiekti?
– Kiek žmonių pamaitinote tą vakarą?
– Per šešiasdešimt. Vakarienė tęsėsi apie 2,5–3 valandas.
– Grįžęs namo turbūt parą laiko miegojote?
– Gal sulaukėte kažkokių atsiliepimų po vakarienės?
– Po renginio Prezidentas Gitanas Nausėda į Litexpo rūmus pakvietė visus, kurie prisidėjo prie NATO renginių, padėkojo, kartu nusifotografavome. Tiek iš Prezidento, tiek iš pirmosios ponios Dianos Nausėdienės jautėsi nuoširdus dėkingumas visiems, niekas nebuvo išskirtas.
Tačiau yra vienas dalykas, iš kurio mes galime spręsti, ar vakarienė pasisekė, – iš praktiškai tuščių lėkščių. Čia mūsų pagrindinis rodiklis.
– Kalbamės, kai jūs kažkur keliaujate.