Imbieras
Šaldytuve šviežias imbieras išbus vos kelias savaites, tačiau jeigu įdėsite į šaldiklį, jį bus galima laikyti neribotą laiką, jis nesudžius. Be to, išėmus iš šaldiklio imbierą bus kur kas lengviau nulupti.
Kukurūzų burbuolės
Atėjus kukurūzų sezonui, galite jų prisikrauti į šaldiklį. Tačiau būtinai su burbuolėmis. Šaldytos burbuolės paskui lengviau išsilukštena. Jeigu ketinate suvalgyti per du ar tris mėnesius, daugiau nieko daryti nereikia.
Česnakas
Jeigu česnakas greičiau suželia, nei spėjate visą jo galvą sunaudoti, verčiau laikykite jį šaldiklyje. Galima sušaldyti česnaką galvomis, atskiromis skiltelėmis ar netgi sukapotą, bet būtinai supakuotą į sandarius plastikinius maišelius. Paskutiniu atveju česnakas iškart bus paruoštas naudojimui.
Obuoliai
Rudenį paprastai obuolių neturime kur dėti. Dar dažniau turime obuolių, bet nėra laiko su jais ką nors nuveikti. Tokiu atveju išeitis paprasta – sudėkite obuolius į šaldiklį ir laikykite tol, kol to laiko atsiras. Obuolius galima šaldyti visus, pjaustytus skiltelėmis, nuluptus arba ne.
Pomidorai
Jeigu jūsų auginami pomidorai duoda daugiau derliaus, nei jūs galite sunaudoti, perteklinius galite užšaldyti. Paprasčiausias variantas – sudėti juos į šaldiklį nieko nedarant. Iš šaldytų pomidorų vėliau galima pagaminti padažą, jie tinka sriuboms, salsai ar bet kokiam kitam patiekalui, kuriam reikia šviežių pomidorų.
Avokadai
Jeigu radote pigiau parduodamų avokadų, nusipirkite daugiau ir pasigaminkite tyrę. Ją vėliau bus galima panaudoti gvakamolei arba kaip garnyrą takams (isp. taco). Galima pasigamintą avokadų tyrę užšaldyti, tačiau tokiu atveju reikia žinoti porą gudrybių, kurios padės išsaugoti ryškią žalsvą spalvą.
Kiaušiniai
Jeigu gaminant kažkokį patiekalą lieka nepanaudotų kiaušinių trynių ar baltymų, jų tikrai nereikia išmesti – galima užšaldyti. Tam puikiai tiks ledukams šaldyti skirti indeliai.
Miltai
Jeigu radote pigiai parduodamų miltų, galite jų prisipirkti ir laikyti šaldiklyje. Taip apsaugosite juos nuo gyvių ir apkartimo. Užšaldyti miltai išsaugo birumą, prieš naudojimą jų nereikia atšildyti. Tiesiog išsiimkite iš šaldiklio tiek, kiek reikia, o likusius miltus padėkite atgal į šaldiklį.
Riešutai
Riešutuose labai daug aliejaus, todėl kambario temperatūroje juos galima laikyti ne ilgiau kaip tris mėnesius. Tad geriausia šį produktą laikyti šaldiklyje, kur jie išsaugos šviežumą metus ar net ilgiau.
Daržovių žievelės ir likučiai
Visus daržovių likučius laikykite specialiai tam skirtame maišelyje šaldiklyje. Kai maišelis bus pilnas, pasigaminkite daržovių sultinį. Svogūnų lukštai, morkų galiukai ir kopūstų šerdys – iš viso to galima išsivirti stipraus skonio ir sodraus kvapo sultinį.
Salierai
Jeigu liko nepanaudoti keli saliero kotai, supjaustykite juos ir padėkite į šaldiklį. Tai bus puikus priedas sriuboms ir troškiniams. Tiesiog įmeskite juos gamindami tiesiai į puodą, prieš tai atšildyti nereikia.
Bananai
Kai bananai sunoksta tiek, kiek jums patinka, nulupkite juos ir užšaldykite. Užšaldyti tinka tirštiesiems kokteiliams, atšildyti – kepiniams gaminti.
Sviestas
Nusipirkite atpiginto sviesto ir užsišaldykite. Išsiimsite iš šaldytuvo, kai reikės.
Pienas
Galima šaldyti ir pieną. Tik prieš dedant į šaldiklį iš pakelio nupilkite maždaug stiklinę – tai suteiks erdvės plėstis ir pakuotė neplyš. Kai norėsite naudoti, pieną teks atšildyti, o paskui suplakti, kad vienodai pasiskirstytų riebalai.
Rudieji ryžiai
Rudieji ryžiai lentynoje kambario temperatūroje gali stovėti vos šešis mėnesius. Įpraskite šį produktą laikyti šaldiklyje ir galiojimo klausimą galėsite pamiršti. Prieš naudojimą ryžių atšildyti nėra reikalo. Tiesiog atmatuokite tiek, kiek jums reikia, ir suberkite į verdantį vandenį.