Vištienos dalys – ir pietums, ir vakarienei

Skirtingos vištienos dalys dėl ganėtinai paprasto ir greito paruošimo gali tapti tiek pagrindiniu patiekalu pietų ar vakarienės stalui, tiek daugelio ruošiamų patiekalų ingredientu.

„Vištienos blauzdelės puikiai tinka marinuoti ir kepti ant grilio arba orkaitėje, troškiniams ruošti, o viščiuko ketvirčiai suteikia puikaus skonio sriuboms ir sultiniams. Aukštos kokybės baltymų šaltinį ir liesiausią viščiuko dalį, vištienos filė, galima kepti keptuvėje, ant grotelių, virti garuose – ji visuomet bus greitai ir lengvai paruošiama.

Iš viso viščiuko taip pat lengvai pagaminsite įvairiausių patiekalų kombinacijų – sultingą ir kvapnų kepsnį šventėms ar didesniam būriui draugų ir šeimos narių, gardų troškinį, lengvos ar sočios sriubos“, – sako K. Pišniukaitė.

Viena dažniausiai vartojamų vištienos dalių – vištienos krūtinėlė. Pasak K. Pišniukaitės, norint šią vištos dalį paruošti taip, kad ji nebūtų sausa, užtenka vos kelių paprastų gudrybių.

„Vištienos krūtinėlė yra gana liesa mėsa, todėl dažnai susiduriame su problema, kad ji iškepa pernelyg sausa. Tam, kad taip neatsitiktų, reiktų ją įtrinti mėgstamais prieskoniais, keptuvėje įkaitinti porą šaukštų aliejaus, apkepti mėsą iš abiejų pusių po 4–5 minutes. Tuomet, uždengus keptuvę, kepti ant mažos ugnies dar apie 10 minučių. Ir galiausiai, prieš pjaustant, leisti šiek tiek pastovėti kambario temperatūroje“, – dalijasi ji.

Kokybė – svarbu

Maisto tinklaraščio kūrėja tikina, kad jai itin svarbu mėsos ir kitų patiekaluose naudojamų ingredientų kokybė.

„Visuomet ieškau sveikesnių ar kuo sveikiau užaugintų produktų, lyginu juos tarpusavyje, domiuosi sudėtimi bei kilme. Maisto produktų pasirinkimo galimybės šiandien labai plačios, todėl siekiant gyventi sveikiau, svarbu rinktis atidžiai. Pavyzdžiui, renkantis vištieną, visuomet atkreipiu dėmesį į tai, kokiomis sąlygomis ji buvo užauginta, nes manau, kad tai vienas svarbiausių kriterijų mėsos kokybei įvertinti“, – sako K. Pišniukaitė.

„Putnu fabrika Kekava“ valdybos narys Saulius Petkevičius tikina, kad paukštienos kokybė pirmiausia priklauso būtent nuo paukščių auginimo sąlygų: „Itin svarbu užtikrinti aukščiausius biosaugos standartus, rūpintis vištų paros ritmu, lesinti itin kokybišku pašaru. Visi šie faktoriai lemia tai, ar vištos serga, ar ne, ir pavykus jas išsaugoti sveikas, gydymui nereikia pasitelkti antibiotikų.“

Be antibiotikų užauginti vištienos produktai Lietuvoje yra žymimi Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos patvirtintu ženklu „Užauginta be antibiotikų“, primena jis.

K. Pišniukaitė dalijasi vienu mėgstamiausių savo receptų su vištiena.

Citrininė vištiena su čiobreliais


Reikės:

  • 10 vnt. vištienos blauzdelių
  • 1 v. š. alyvuogių aliejus
  • 1 citrinos
  • 2 sk. česnako
  • čiobrelio
  • maltos rūkytos paprikos
  • džiovinto raudonėlio
  • džiovinto čiobrelio
  • druskos
  • juodųjų pipirų

Gaminimas:

  1. Vištienos blauzdeles užpilkite alyvuogių aliejumi, įberkite ½ šaukštelio maltos rūkytos paprikos, ½ arbatinio šaukštelio džiovinto čiobrelio, 1 arbatinį šaukštelį džiovinto raudonėlio, druskos ir šviežiai grūstų juodųjų pipirų. Įtarkuokite dvi česnako skilteles ir citrinos žievelę. Tarkuokite geltonąją jos dalį ir stenkitės, kad baltosios patektų kuo mažiau. Kadangi tai citrininė vištiena, paskutinis akcentas – įspauskite visos citrinos sultis. Gerai išmaišykite vištienos blauzdeles, kad prieskoniai tolygiai pasidengtų. Pamarinuokite 2 valandas arba ilgiau.
  2. Pasimarinavusias dėkite ant kepimo popieriumi išklotos skardos taip, kad jos tarpusavyje nesiliestų.
  3. Kepkite 200 laipsnių orkaitėje apie 45 minutes.
Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją