Vaikai – griežčiausi kritikai

Gian Luca Demarco naująją veiklą vertina kaip įdomų iššūkį: „Maitinti jaunus žmones yra labai įdomu. Jei jie valgo ir jiems patinka tavo maistas – tai yra didžiausias pasiekimas. Suaugusieji gali sąmoningai domėtis maistu, norėti išbandyti skirtingus skonius, virtuves, o vaikams tai nelabai įdomu, jiems rūpi kiti dalykai. Todėl jiems taip sunku įtikti. Jei man pavyks, laimėsime visi: ir vaikai, ir jų tėvai, ir aš“.

Paklaustas, ar žino receptą, kaip sudominti maistu vaikus, kuriems, atrodo, tiesiog niekas neskanu, virtuvės šefas mano, kad tai ne tik maisto, bet ir auklėjimo reikalas. „Neslėpkime, yra tiesiog išpuikusių vaikų, kurie nieko nevalgo iš principo. Tačiau riba tarp tokių vaikų ir neskanaus maisto yra labai plona. Aš pasistengsiu, kad maistas būtų skanus, o jei pasirodys, kad tai išpuikimo reikalas, reikės augti: ir vaikui, ir jo šeimai, taip pat ir man“, – savo požiūriu dalinasi Gian Luca.

Skirstyti maistą į sveiką ir ne – klaidingas požiūris

Kalbėdamas apie vaikų maitinimą, Gian Luca išskiria tris pagrindinius principus, kurie, jo manymu, yra svarbūs – tai pilnavertė mityba, skonių įvairovė bei pati valgymo kultūra. „Noriu pripratinti vaikus skanauti įvairaus maisto ir pakeisti požiūrį, kad jei daržovė, vadinasi, bus neskanu. Esu įsitikinęs, kad jei tik vaikas nėra vegetaras ar nesilaiko kitų mitybos režimų, jis turi išmokti valgyti viską – ir daržoves, ir vaisius, ir mėsą“, – teigia virtuvės šefas. Paklaustas, ar mokyklos meniu atsiras taip vaikų mėgstamos picos, Gian Luca nusijuokia, kad tikrai taip: „Tikrai bus dienų, kai valgysime picas. Visi nusipelnome mažų švenčių. Sveikas maitinimas nereiškia, kad nebus picų ar mėsainių, tai neteisingas požiūris. Maistas turi būti įvairus, turi būti visko“.

Atrasti, išbandyti ir pažinti įvairius skonius, per maistą plėsti vaikų akiratį, pažintį su skirtingų šalių virtuvėmis ir kultūra yra dar viena siekiamybė tiek tėvams, tiek mokyklai. Kartais dėl vaiko nenoro išbandyti naujus patiekalus ar atsisakymo valgyti patiektą maistą kalti ir patys suaugusieji. „Iš savo aplinkos esu pastebėjęs, kad kartais per daug atsainiai žiūrime į tai, ką ir kaip gaminame vaikams. Daugelis galvoja, kad užtenka įvairias daržoves sumaišyti, pašauti į orkaitę ir vaikai valgys. To tikrai nebus, nes vaikai yra labai protingos asmenybės, jei jiems patiekalo vaizdas nebus „skanus“, jie jo tikrai nevalgys. Vaikai itin atidžiai vertina ne tik skonį, bet ir estetinę išvaizdą“, – į suaugusių klaidas beda virtuvės šefas.

Valgymo kultūra – ne tik maistas

Ne mažesnis iššūkis pastaruoju metu tampa ir valgymo kultūra.

„Norėčiau, kad mes sėstume prie stalo be telefonų, planšetinių kompiuterių, išjungę televizorių. Didelis pasiekimas, jei vaikas sugeba sėdėti prie stalo ir valgyti bendraudamas su kitais. Italijoje turime panašių problemų, tai netgi ne mūsų šalių, o šio laikmečio problema – kaip atsikovoti vaikų dėmesį, kad laikas prie stalo būtų ne tik valgymo, bet ir bendravimo, malonumo atrasti naujus skonius metas“, – teigia virtuvės šefas.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją